Cum pot deveni o persoana narcisista?

06-09-2018
User13
Nu este medic/terapeut
User13
Daca petrec timp cu o persoana narcisista pot deveni si eu una? S-au sunt deja? Urasc cand ma critica cineva vreau sa iasa totul perfect uneori cred ca eu sunt prea buna pt un job care nu este de mine. Eu ma uit in oglinda extrem de mult. Ma deranjeaza ca fata mea nu este perfecta gen un ten ca de portelan. Stiu ca eu am extrem de multe calitati si restul sunt invidiosi. Dar daca se poate sa imi raspundeti la intrebare Daca petrec timp cu o persoana narcisista pot deveni si eu una? Exista aceasta posibilitate ?
8 comentarii
1
06-09-2018, ora 18:02
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Sunteti inscrisa pe traiectorie.
2
06-09-2018, ora 18:44
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Grija mare ce va doriți
0
06-09-2018, ora 19:07
User13
Nu este medic/terapeut
User13
Domnule la ce va referiti cand spuneti ca sunt inscrisa pe traictorie?
0
06-09-2018, ora 19:08
User13
Nu este medic/terapeut
User13
Ce parere aveti despre mine? Ce parere aveti poate cineva sa devina?
2
06-09-2018, ora 19:09
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Adica aveti deja caracteristicile necesare.
0
06-09-2018, ora 19:20
User13
Nu este medic/terapeut
User13
Va multumesc dar tot nu mi-ati raspuns este posibil ma gandesc sa fac un experiment pe tema asta. Intrebare. Ati avut cazuri de oameni normali care in contact cu un/o narcisist/a au devenit ulterior si ei narcrisisti e? ??
1
06-09-2018, ora 21:48
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Recititi-va postarea, de vreo 12 ori si veti intelege ca v-am raspuns deja.
0
06-09-2018, ora 22:19
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Domnișoara ideea e următoarea așa pe românește că sa intelegeti o sa traduc ce a spus dl Pescaru.
Din cele expuse mai sus cam ai trăsături narcisice.Adica "sunteți înscrisă pe traiectorie" =mergeți în direcția narcisista" al doilea aspecr "aveți deja caractici necesare " înseamnă că puteți fi încadrată că narcisista. Nu onlinie ci în cadrul unei consultații psihologice/psihiatrice
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Personalitățile narcisiste și eficiența psihoterapiei (studiu)
  • Trăsăturile de personalitate narcisiste ne-ar putea ajuta să avem un corp suplu și sănătos
  •