cum se manifesta o tumora cervicala

02-04-2007
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
mi-a aparut un cucui in partea dr.a crestetului.ma mananca, ma doare, e rosu si tare.nu m-am lovit nicaieri.prezint ameteala, dureri de cap, greata, transpir des exagerat;cand ma supar durerea seaccentueaza.oarea e tumora? multumesc
9 comentarii
0
03-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ai facut un chist sebaceu care s-a suprainfectat! Mergi la un dermatolog pentru tratament!
0
05-04-2007, ora 00:00
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
vreau sa mentionez ca acel presupus cucui a inceput sa se lase nu mai e umflat, durerea a ramas, ba chiar s-a extins.
0
05-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Vreau sa mentionez ca daca mai amani mult mersul la medic s-ar putea sa fistulizeze, dar nu in directia care o doresti tu!
0
09-04-2007, ora 00:00
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
va multumesc pt sfat
0
27-04-2009, ora 08:38
Andr@*
Nu este medic/terapeut
Andr@*
De ceva timp ma doare din ce in ce mai rau capul mai mereu am dureri insuportabile;am ameteli, stare de somnolenta, greata si imi vine mai mereu sa vomit, nici pofta de mancare nu am si fac aproape pe fiecare zi febra.Ma intreb ce este?!
0
30-04-2009, ora 22:10
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cred ca ai postat intrebarea la sectiunea care trebuie!
0
04-05-2009, ora 07:56
Andr@*
Nu este medic/terapeut
Andr@*
Oricum, multumesc!
0
02-09-2009, ora 19:37
mouse 69
Nu este medic/terapeut
mouse 69
buna tuturor si sanatate
am si eu o intrebare sotia are o problema adica din senin i a aparut la dat o mica umflatura (gogoasa) initial am fost la medic si a fost diagnosticata cu adenopatie cervicala stanga dupa o internare si un control la CT i s a pus diagnosticul de tumoara cervicala si ca aceasta tumoara este aproape de vasele sanguine care iriga creeerul ce parere avei si ce sfaturi ne dati?
0
03-06-2010, ora 23:07
bibicarina
Nu este medic/terapeut
bibicarina
buna seara.am si eu o problema, si nu stiu daca sa ma inrijorez sau nu si daca adresez cui trebuie aceasta intrebare.eu de ceva vreme am observat ca de cate ori ma enervez, ma ia ameteala, si pe langa asta, acum cateva luni, am racit rau la cap.de atunci ma doare fruntea rau, nasul imi curge in permanenta, iar la spate, ma doar oasele capului rau, am niste dureri atat de mari incat nu dorm noaptea, eu ma gandisem sa nu fi facut o sinuzita, dar asta era doar cu fruntea, durerea de la spatele capului la oase o am de 2 ani, de cand am fost batuta rau in cap de un anumit individ.as dori sa stiu daca este cazul sa ma ingrijorez sau este doar o simpla sinuzita, ca tin sa precizez ca acum 2 ani am facut o tomografie la cap si nu aveam nimik dupa aceea bataie, dar pe mine ma doare din ce in ce mai rau, iar de o luna nu mai dorm noaptea delok
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: tumora maligna cervicala