daca iei contraceptive si esti insarcinata mai vine menstra?

11-03-2010
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
Mi-a dat medicul anticonceptionale pentru a trata un chist dar nu mi-a facut nici un consult, inaite de a le incepe sa le iau am avut un incident un prezervativ intors el l-a atins putin de varful penisului si l-a intors si am avut contact sexual cu el(eu fiind in perioada fertila ziua maxima), apoi am inceput sa iau pastilele si am inceput sa ma ingrijorez sangerari am avut in prima luna toata luna si in pauza dintre blistere mi-au curs cheaguri si menstruatie doar 2 zile cum am inceput urmatorul blister s-a oprit menstruatia, luna asta nu mai am deloc sangerari pe perioada lor nu stiu ce sa cred, 3 teste de sarcina au iesit negative facuta dupa mai bine de 1 luna oare sunt insarcinata ? sper k nu ma jigniti iar, dar lumea imi zice ca pot fi, am inceput sa ma simt grea in burta
4 comentarii
0
11-03-2010, ora 21:56
eu_mik
Nu este medic/terapeut
eu_mik
buna livia...urmaresc de mult site'u asta am adaugat si eu subiecte, ma rog, am tot vazut subiecte de la tine si desi toti iti spun ca tu esti mai mult decat protejata cu tot ce se poate (prezervativ, anticonceptionale, etc) tu tot esti nesigura si speriata, dupa parerea mea nu esti insarcinata, din moment ce iei anticonceptionale, intarzierile sunt normale asa cum ti sa mai zis, ai mai facut si 3 teste care au iesit negative, deci parerea mea este ca nu esti insarcinata, deci nu ai de ce iti face probleme.daca vrei te rog lasa'mi id tau de mess si cand mai ai nelamuriri ma poti intreba, te ajut cu mare drag daca pot si stiu.ai grija de tine
0
12-03-2010, ora 10:08
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
nu cred că eşti însărcinată. ai terminat al doilea blister şi ai făcut pauza şi nu ţi a venit? sau pur şi simplu nu ai mai sângerat în timpul administrării foliei ca la prima? dacă aşa e cazul nu ţi face griji, probabil ai început să te obişnuieşti cu pastilele- oricum ciclul ţi-l va scurta tratamentul cu anticoncepţionale. dar aceea cu atinsul prezervativului de vârful penisului nu e nicio problemă- e imposibil să rămâi însărcinată aşa.
0
12-03-2010, ora 10:11
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
nu mai asculta lumea care ti zice ca poti fi insarcinata, rad de tine pentru ca te au vazut speriata! asa sunt oamenii rai. eu cand am luat yasmin mi-a tinut ciclul aproape 3 zile tot de la 7 a scazut deci cred ca e un semn ca si fac efectul.
0
15-03-2010, ora 02:19
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
va multumesc pt calmitate si atentia acordata
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Modul de administrare al contraceptivelor orale combinate
  • Ce e de facut daca sunt omise pilule anticonceptionale
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Calendarul sarcinii
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.