de cativa ani a inceput sa imi iasa sub piele niste noduri de grasime

06-04-2009
ghitapastean
Nu este medic/terapeut
ghitapastean
Am si eu o problema, de cativa ani a inceput sa imi iasa sub piele niste noduri de grasime.Am fost la medic si mi-a extras unul crezand ca ii posibil sa am cancer.Dupa analize s-a constatat ca nu este cancer dar nu mi-a dat nici un diacnostic.
Medicul respectiv zicea ca nu stie din ce cauza apar si nu stie nici un tratament pentru aceste noduri:-(.Vreau sa aflu si parerea dumneavoastra.Multumesc!
5 comentarii
0
07-04-2009, ora 21:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
in mod normal... organizmul transforma grasimile in energie si le arde. undeva este dereglat mersul normal a metabolizmului... si grasimile se depoziteaza!
trebue sa.ti schimbi modul de alimentatie.. sa excluzi din mancare TOT ce tine de PORC !!!
Smantana, cascavalul si untul !!!!
sa consumi multe lichide ( ne acidulate!).. 2-3 litri pe zi
dac mai sunt probleme gastrice sau alt gen de problemne trebue sa faci investigatii si tratament pentru bolile respective..
0
08-04-2009, ora 20:08
ghitapastean
Nu este medic/terapeut
ghitapastean
Va multumesc! Cei drept carnea de porc si sucurile acidulate sunt la ordinea zilei, am sa le exclud din alimentatie.Asta inseamna ca ar trebui sa si dispara daca sunt din cauza carni si a sucurilor?
0
08-04-2009, ora 20:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu chiar asa de repede cum crezi Tu.. dar in mod normal.. dacrestabilesti metabolizmul.. trebue sa dispara!!!
0
24-01-2010, ora 16:13
florin1984
Nu este medic/terapeut
florin1984
Buna!
Aceiasi problema am si eu.Am noduri de grasime pe sub piele (pe tot corpul)dar ma si dor in momentul in care apas pe ele.Am facut tot felul de analize dar doctorii nu mi-au dat nici un raspuns.Va rog sa ma ajutati.Mi-au dat de facut si analize pt sida au crezut k poate fi si asa ceva.Ma ingrijoreaza faptul ca se fac din ce in ce mai mari si nu gasesc remediul.Va rog sa ma ajutati.
Va multumesc!
0
24-01-2010, ora 22:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
florin.. nu am cum sa te ajut asa...
scrie pe mail
tot despre constitutiea ta( inaltime, Kg, TA), regimul alimentar. si bolile cronice care le ai !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •