de doua saptamani - mancarimi in zona intima si insarcinata in luna a IV-a

09-08-2009
01101988
Nu este medic/terapeut
01101988
BUNA SUNT RAMONA, AM 20 DE ANI SI Am si eu o problema.de 2 sapt aproximativ, simt o mancarime in zona intima, si am o scurgere alba si asa ca branza, SUNT INSARCINATA IN 4 LUNI, OARE ESTI NORMAL IN TIMPUL SARCINII?????????
VA ROG AJUTATI-MA CU UN RASPUNS.
,
4 comentarii
0
09-08-2009, ora 12:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Va rog sa va contactati medicul ginecolog/obstretician si dansul va va da cele mai eficiente sfaturi pt ca va cunoaste (sper ca aveti unul). Leucoreea este relativ normala, dar in conditiile in care dvs. sunteti insarcinata trebuie sa acordati mai multa atentie, cu atat mai mult cu cat normal se poate converti in anormal foarte repede!


Toate cele bune si multa sanatate. Dumnezeu va binecuvanteze si sa aveti un copil minunat!
0
09-08-2009, ora 14:06
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Asa cum a spus si Nick, mergeti la medicul ginecolog sa faceti un examen de secretie si sa va dea un tratament.In timpul sarcinii secretia devina mai acida si poate provoca astfel de simptome sau candida!Nu este ceva grav, dar trebuie tratat!
Pup Nick
0
09-08-2009, ora 15:22
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Pup si eu Jackie!
0
25-08-2009, ora 22:26
lenuta007
Nu este medic/terapeut
lenuta007
aceeasi probela am avut-o si eu la sarcina de 4 luni.NU ITI FACE GRIJI!e foarte normal.eu am consultat medicul ginecolog si nu a fost nici o problema.in schimb...am avut sarcina pelviana si a trebuit sa fac cezariana.s-ar putea sa fie asta unul din motivele scurgerii.dar oricum iti spun de pe acum ca ai o sarcina cat se poate de sanatoasa. nu iti face probleme.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina luna IV
  •