scurgeri penis, mancarimi si infectie urinara | Forumul Medical ROmedic

scurgeri penis, mancarimi si infectie urinara

29-06-2013
anonim1985
Nu este medic/terapeut
anonim1985
Buna ziua iubitului meu a inceput sa ii curga din penis ceva alb care ii provoaca mancarime, are dureri sub testicule, si in partea stanga pe sub burta...specific ca eu am fost diagnosticata cu o infectie urinara ptr care iau tratament el ce poate avea?
5 comentarii
0
29-06-2013, ora 23:21
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
despre ce infectie urinara este vorba n ( diagnostic) si ce tratament primesti?
0
30-06-2013, ora 12:01
anonim1985
Nu este medic/terapeut
anonim1985
Tratament cu antibiotic ciprofloxacin.norfloxacin.diagnostic pielonefrita acuta.
0
30-06-2013, ora 21:18
anonim1985
Nu este medic/terapeut
anonim1985
Imi cer scuze tratament cu metronidazol si ciprofloxacin. diagnostic nefrita tubulo interstitiala acuta
0
30-06-2013, ora 22:57
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
Cea mai frecventa cauza a infectiei urinare o reprezinta infectarea cu Escherichia coli. Cu toate acestea, mai exista si alte bacterii ce pot provoca o infectie a tractului urinar (Klebsiella, Pseudomonas, Enterobacter, Proteus, Staphylococcus, Mycoplasma, Chlamydia, Neisseria) sau paraziti (Trichomonas, Schistosoma). Unele din aceste bacterii se transmit pe cale sexuala si de aceea ambii parteneri necesita tratament.

Partenerul tau trebuie sa mearga la medic sa explice simptomele+ faptul ca tu ai avut o infectie urinara. Deasemenea tu trebuie sa mergi la medic dupa terminarea tratamentului pentru ca este necesar un nou examen de urina (+ evt. analiza secretie ) pentru a fi sigura de vindecarea infectiei. Daca infectia este cauza de u BTS si nu faceti tratament amandoi o transmiteti de la unul la celalat:(

P.S. nu sunt medic si sper sa iti raspunda si un cadru Medical specializat. multa sanatate.
0
01-07-2013, ora 08:30
anonim1985
Nu este medic/terapeut
anonim1985
Multumesc bia1 sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  • SecreÈ›ii / scurgeri genitale la bărbaÈ›i - cauze, diagnostic, tratament
  •