De la un timp ma doare rau stomacul

24-10-2013
mihai stefan 26
Nu este medic/terapeut
mihai stefan 26
va rog ajutatima de la un timp ma doare rau stomacul si in special in partea stanga sub coaste am facut ecograf si am splina usor marita de 12.5 ficatul usor marit de 16.5 si am calcul de 6mm la rinichiul stang in plus am o salivatie excesiva si o flegma in gat de mult timp!pt rinichi mi sa spus sa beau ceaiuri multe dar nu stiu de unde vine durerea de burta si cea din stanga care ii fff persistenta si salivatia excesiva...mi sa spus ca nas avea acid la stomac!va rog spunetimi unde sa ma duc si ce sa fac?poate fi ceva grav?
9 comentarii
0
24-10-2013, ora 09:48
vikitoria
Nu este medic/terapeut
vikitoria
ar trebui sa consultati un gastrolog.poate sa fie o problema cu stomacul.
0
24-10-2013, ora 22:22
radu.dany2011
Nu este medic/terapeut
radu.dany2011
am 26 de ani si de o perioada am o stare de disconfort adica ma simt balonat mereu ma trezesc dimineata uneori cu dureri de spate nu stiu daca au legatura ma gandesc la bila lenesa sau ceva la stomac..am si dureri de cap uneori si o stare de oboseala si parca si dureri musculare..ce sa fac va rog sa ma ajutati medicul de familie nu prea m-a fost de folos..am luat triferment si o gramada de ceaiuri..simptomele se mai amelioreaza dar revin..nu stiu ce sa mai fac..am uitat sa mentionez k uneori am si gust amar-uscat sau metalic nici nu mai stiu..pofta de mancare am..chiar dupa ce mananc la o ora doua simt nevoia sa manac deoarece atunci cand mananc mai dispare gustul acela sau asa am impresia..un sfat va rog
0
25-10-2013, ora 18:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ radu.dany2011

Iei vreun medicament, suplimente alimentare, spirulina, ceva ?

O ecografie abdominala ai facut ?
0
25-10-2013, ora 18:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ mihai stefan 26

Stii sa faci ceai de radacina de patrunjel ?
Trebuie sa elimini calculul acela de la rinichi.

Daca doctorul ti-a zis ca nu e prea mare sa fie eliminat, poti face bai fierbinti seara, 30 de minute in cada plina si se dezintegreaza.
0
25-10-2013, ora 20:31
radu.dany2011
Nu este medic/terapeut
radu.dany2011
nu iau nici un fel de medicament am luat knd ma simteam balonat decat triferment dar rar luam si ceaiuri de sunatoare si de galbenele..ecografie mi-am facut mai demult knd ajunsesem la spital aproape deshidratat k nu mai mankm nik mi-au zis atunci k bila e goala dar cred k nici nu avea c sa fie in ea..am facut niste perfuzii mi-au dat drumul mi-a dat un doctor atunci motilium si controloc parca a fost ceva mai bn m-am simtit mai bn dar acum ma simt rau d parca as avea o infectie in corp nu stiu..azi nu aveam putere in picioare si imi ardeau okii..ori ceva la stomac ori la bila ma gandesc..inca ceva atunci cand stau p spate si ma apas in jurul buricului am eu impresia dar parca simt un disconfort parca e mai tare si un pik durere knd apas foarte putin nu stiu daca are legatura si am pierdut in greutate..o sa fac si o ecografie dar va cer si dumneavostra parerea si va multumesc mult pentru sfaturi
0
25-10-2013, ora 21:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru ce simptome ati luat ceai de sunatoare ?
0
25-10-2013, ora 21:58
radu.dany2011
Nu este medic/terapeut
radu.dany2011
pentru stomac..mi s-a spus k e bun ceaiul d sunatoare..nu cred k imi face rau ceaiul d sunatoare si toate simptomele care le am sun din cauza unui ceai..pentru k am mai avut demult simptome si am ajuns la spital si mi- s-a parut k ceaiul mai amelioreaza balonarea si simptomele p moment..dar v-am spus mai sus toate simptomele care le am daac imi puteti da un sfta..stiu k oricum trebuie sa fac o ecografie si jiste analize dar va cer parerea si dumneavostra c ar putea fi..in ultimele 2 mesaje ale mele d mai sus v-am spus toate simptomele..va multumesc
0
26-10-2013, ora 20:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Va prezentati la medicul de familie si cereti trimitere sa va faceti toate analizele de sange inclusiv coproparazitologic. Sa verificati si daca nu sunt viermi intestinali.

Apoi daca toate ies bine, tot de la medicul de familie solicitati trimitere sa faceti gratuit ecografia abdominala.

Trebuie luate prin excludere.
Apoi veniti si scrieti aici rezultatele.

Haideti, mobilizati-va. Nu va neglijati.
0
01-11-2013, ora 17:52
radu.dany2011
Nu este medic/terapeut
radu.dany2011
am facut o ecografie si bila ficatul si pancreasul mi au zis k sunt in regula..m-am simtit tot rau si am facut analize de sange si mi-a iesit Helicobacter Pylori ceva gen 1, 36..nu credeam sa ma simt atat de rau d la o bacterie..si mi s a mai intamplat si anul trecut tot in toamna..acum urmeaza sa ma duc la medicul de familie cu analizele pentru tratament..daca ma sfatuiti cu ceva tratamente sau alte sfaturi..va multumesc foarte mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  •