degete mana dreapta amortite
Cam de o luna de zile am amortite degetele inelar si cel mijlociu de la mana dreapta. E o senzatie ciudata, dar pot sa le folosesc. Intrebarea mea este din ce cauza ar putea fi? Mentionez ca in luna decembrie am facut o operatie pe creier, meninginom lateral stanga si dupa operatie nu am avut nici un fel de amonalie.
2 comentarii
trebuie facut un examen neurologic si o examinare EMG pentru depistarea locului unde este lezat nervul.
acesta este deobicei o leziune periferica, insa cu operatia pe care ati avut trebuie examinata atent originea problemei
acesta este deobicei o leziune periferica, insa cu operatia pe care ati avut trebuie examinata atent originea problemei
Am și eu de 2 saptamani degetul mic și inelarul amortite, am făcut CT și mi-au pus diagnostic de sindrom nervului lunar, dar nu mi-au dat nici un tratament.M-au trimis la un neurolog, dar acolo abia peste o luna am programare, pot sta fără tratament pana atunci, pot munci?Vă multumesc
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Amorțeală intermitentă la mâna stângă (inelar și deget mic)
- 0Imi amortesc mainile noaptea
- 1RMN cerebral și coloană cervicală
- 0O părere parapareză spastică
- 5Durere articulatie picior stang
- 2Epilepsie focala
- 1AVC hemoragic 60 % suprafata creierului
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
- 2Probleme de memorie si de concentrare atentie scazuta
- 1Probleme de atentie si concentrare