degete mana dreapta amortite

10-03-2013
carpnina
Nu este medic/terapeut
carpnina
Cam de o luna de zile am amortite degetele inelar si cel mijlociu de la mana dreapta. E o senzatie ciudata, dar pot sa le folosesc. Intrebarea mea este din ce cauza ar putea fi? Mentionez ca in luna decembrie am facut o operatie pe creier, meninginom lateral stanga si dupa operatie nu am avut nici un fel de amonalie.
2 comentarii
0
10-03-2013, ora 18:56
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
trebuie facut un examen neurologic si o examinare EMG pentru depistarea locului unde este lezat nervul.
acesta este deobicei o leziune periferica, insa cu operatia pe care ati avut trebuie examinata atent originea problemei
0
17-07-2017, ora 19:44
cristian tutu
Nu este medic/terapeut
cristian tutu
Am și eu de 2 saptamani degetul mic și inelarul amortite, am făcut CT și mi-au pus diagnostic de sindrom nervului lunar, dar nu mi-au dat nici un tratament.M-au trimis la un neurolog, dar acolo abia peste o luna am programare, pot sta fără tratament pana atunci, pot munci?Vă multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.