depresie puternica acum 3 ani, recomadati-mi un psiholog | Forumul Medical ROmedic

depresie puternica acum 3 ani, recomadati-mi un psiholog

02-02-2008
kudik
Nu este medic/terapeut
kudik
buna ziua, am 30 de ani, acum 3 ani am avut o depresie puternica, am reusit sa trec facand tratament si cu vointa, acum ma simt foarte bine, dar eu fiind din provincie nu am avut parte de un medic prea bun si acum as vrea sa fac un control mai amanuntit la un medic de specialitate, va rog din tot sufletul sa-mi recomandati unul, am mare nevoie. multulesc pentru intelegere, -
3 comentarii
0
12-02-2008, ora 00:00
Cori100
Nu este medic/terapeut
Cori100
Kudika - esti printre cei norocosi ca tratamentul recomandat pentru depresie, te-a salvat si nu ai mai avut recaderi. De ce doresti acum un medic mai bun, daca cel pe care l-ai considerat mai putin bun, te-a ajutat! stim cu totii cit e de dificil de gasit tratamentul salvator ptr cei depresivi. Numai pe acest site cita lume e disperata sa stie ce poate face!! Imi poti spune si mie ce tratemente ai luat? eu sunt intr-o situatie dificila cu depresie si recadere, lipsa de vointa, izolare, nu pot sa lucrez, am frici de tot felul, mi se pare ca cineva mi-a furta viata pe care am avut-o pina atunci cind au inceput toate aceste tulburari etc. Mi se parte extrem de nedrept ca un om sa traiasca toate aceste stari. Foarte putin din afara intleg ce se intimpla cu astfel de oameni!!!!!!!!!!!Pot sa recomand o doctorita buna din Bucuresti Dr Maria Ladea (medic psihiatru). Am vazut-o la TV, la o emisiune pe Antena 2! Poti gasi datele ei pe internet. Nu am retinut spitalul unde lucreaza!
0
12-02-2008, ora 00:00
kudik
Nu este medic/terapeut
kudik
multumes mult de tot
0
05-02-2010, ora 19:38
depresie_anxietate
Nu este medic/terapeut
depresie_anxietate
eu nu ai inteleg nimic...zici ca esti f bine...dar ca ai nevoie de un psihiatru bun...ciudat:P
apropo..si eu sufar de 3 luni de depresie si anx..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Depresia la vârstnici
  • CombinaÈ›ia între depresie È™i tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățeÈ™te starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puÈ›in de 24 de ore
  • Depresia
  • 5 mituri despre psihoterapie
  •