Deviatie de sept
Am 16 ani, in cateva luni implinesc 17 ani si sufar de deviatie de sept. Cand eram mic am cazut si m-am lovit destul de rau la nas. Acum nu pot respira pe nas deloc si nasul este foarte deviat. Respirand numai pe gura obosesc foarte mult. As vrea sa stiu daca ma pot opera la varsta asta, fiindca deja m-am saturat sa nu pot respira cum ar trebui si as vrea sa rezolv aceasta problema.. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns
2 comentarii
0
16-05-2021, ora 18:33
Dr. Alisa Zisman
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Cumpana, Jud. Constanta
Buna seara, as zice că mai întâi sa investighezi bine problema ta, la un medic ORL. Poate că nu este vorba de o deviație de sept ci doar de o hipertrofie de cornete ( " vegetație"). Asta s-ar trata mult mai simplu, mai neinvaziv si muuult mai ieftin decat in lumea chirurgiei plastice. Tine-ne la curent. Succes!
Cu siguranta este o deviatie de sept, osul nasului este foarte deviat :))) as vrea sa stiu daca ma pot opera la vârsta de 16 ani fiindca dupa parerea mea e o deviatie de sept destul de grava si cat ar costa
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 8Am fost diagnosticat acum 4 ani de zile cu sinuzita maxilara - bilaterala si etmoidala + deviatie de
- 7Presiune mare in nas cu ecou la cap la 1 luna dupa operatie
- 1deviatie de sept-pt.dl.dr.flueraru
- 4Polipoza nazala + Deviatie de sept + Sinuzita
- 58Ce simptome poate declansa stafilococul auriu?
- 2Septoplastie la 16 ani este redusa de CNAS?
- 9Cine a facut operatie de sept sau rinoplastie?
- 7Mucoasa nazala uscata
- 5Sinuzita dupa operatia de sept nazal
- 3operatie sept si micsorare corneta
- 14diagnostic rinita acuta cu deviatie de sept
- 1polipoza nazala si deviatie de sept
- 1Rani in nas
- 1Despre rinoplastie
- 0Deviatie de sept
- 7nas
- 5Deviatie de sept cornete
- 3Deviatie de sept
- 3Deviatie de sept laringita cronica hipertrofica
Mai multe informații despre: Deviatia de sept nazal nas stramb
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: