Deviatie de sept | Forumul Medical ROmedic

Deviatie de sept

16-05-2021
User1231234
Nu este medic/terapeut
User1231234
Am 16 ani, in cateva luni implinesc 17 ani si sufar de deviatie de sept. Cand eram mic am cazut si m-am lovit destul de rau la nas. Acum nu pot respira pe nas deloc si nasul este foarte deviat. Respirand numai pe gura obosesc foarte mult. As vrea sa stiu daca ma pot opera la varsta asta, fiindca deja m-am saturat sa nu pot respira cum ar trebui si as vrea sa rezolv aceasta problema.. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns
2 comentarii
0
16-05-2021, ora 18:33
Dr. Alisa Zisman
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Cumpana, Jud. Constanta
Dr. Alisa Zisman
Buna seara, as zice că mai întâi sa investighezi bine problema ta, la un medic ORL. Poate că nu este vorba de o deviație de sept ci doar de o hipertrofie de cornete ( " vegetație"). Asta s-ar trata mult mai simplu, mai neinvaziv si muuult mai ieftin decat in lumea chirurgiei plastice. Tine-ne la curent. Succes!
0
16-05-2021, ora 22:31
User1231234
Nu este medic/terapeut
User1231234
Cu siguranta este o deviatie de sept, osul nasului este foarte deviat :))) as vrea sa stiu daca ma pot opera la vârsta de 16 ani fiindca dupa parerea mea e o deviatie de sept destul de grava si cat ar costa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • DeviaÈ›ia de sept: IntervenÈ›ia chirurgicală este o abordare mai eficientă decât utilizarea spray-urilor nazale
  •