Diminetile ma trezesc cu ochii umflati iar nasul imi este infundat...

17-06-2008
Giulia37
Nu este medic/terapeut
Giulia37
Buna ziua!!!! Deoarece nu am gasit nici un raspuns satisfacator legat de subiectul sinuzita voi indrazni sa postez si eu ceva legat de aceasta boala, povestindu-va cateva din simptomele pe care le am.
Diminetile ma trezesc cu ochii umflati iar nasul imi este infundat. Simt o apasare intre sprancene si in zona sinusurilor. Parca-mi este si somn mereu...simt asa o amorteala...uneori parca-mi strange fata. Am consultat medicul de familie, cei drept.si mi-a recomandat Z-MAX si Aerius. Sunt pe a doua luna. Mi-a spus sa repet inca 1 luna..total 3 luni acelasi tratament. Inca ma trezesc cu ochii umflati si este foarte neplacut..in primul rand inestetic...parca-mi schimba si fizionomia fetei...mi-e greu sa mai suport.
Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti de acest tratament? Am sanse sa ma vindec. Va multumesc anticipat si va doresc multa sanatate!
Giulia
4 comentarii
0
17-06-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am o parere foarte proasta...despre un tratament care nu se justifica.
Sunt zeci de boli care dau simptome de ameteala si edem al fetiii. (mai putin sinuzita,
mai mult probleme de circulatie sau renale)
Faceti o radiografie SAF..si o sa stiti daca este sinuzita sau trebue sa faceti alte investigatii. (hemoleucagrama, consult neurologic, ecografie abdominala!)
0
17-06-2008, ora 00:00
Giulia37
Nu este medic/terapeut
Giulia37
chiar astazu mi-am facut. Va scriu rezultatul: Valoarea sinusului frontal dr. Ingrosarea mucoasei sin max bilat...Nu ma pricep dar am copiat cuvant cu cuvant.
0
17-06-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
voalrea sinusului si ingrosarea mucoasei...vorbesc despre o sinuzita congestiva.NU.Bacteriana sau purulenta !
Ast vorbeste despre o respiratie nazala proasta..de mai mult timp.
Trebue sa va vada la ORL..pentru a vedea cum se prezinta cornetele nazale si septul nazal.
Trebue sa faceti SECRETIE NAZALA+ ANTIBIOGRAMA..si in caz ca sunteti purtatoare de un microb patogen..sa luati antibioticul..la care sunteti sensibila!
0
17-06-2008, ora 00:00
Giulia37
Nu este medic/terapeut
Giulia37
Va multumesc dle doctor! Voi face aceasta analiza si voi reveni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ochi umflați - cauze și afecțiuni posibile
  •