Durere picior

03-12-2018
mile95
Nu este medic/terapeut
mile95
Buna ziua,

In urma cu aproximativ 3 luni de zile am inceput sa am o durere de coapsa in partea din spate la piciorul stang. O durere ce ma ingreuseaza la mers si aplecat. Am crezut ca este o intindere musculara de la fotbal.

Am astept cateva saptamani iar durerea nu a trecut. Am vizitat un ortoped ce mi-a spus sa mai astept ca ii posibil sa fie vorba de o ruptura musculara. Timpul a trecut si nici o schimbare. Am facut un RMN la coapsa si nu mi-a fost descoperit nimic.

Dupa aceea, ortopedul a decis ca trebuie sa ma vada un neurolog. Neurologul mi-a spus ca o anumita zona a piciorului nu imi raspunde la flexe si ca ii o problema de la coloara, mai exact la L5 S1.

Mi-a sugerat sa fac un RMN la coloana cu substanta de contract. RMN, ul urmeaza sa il fac zilele aceastea.


Durerea este la fel de intensa ca in prima zi, daca merg ma doare, daca stau in picoare ma doare, daca conduc mult ma doare gamba in partea exterioara.

Mi-a spus ca exista posibilitatea sa fie vorba de o hernie de disc sau o probleam cu nervul sciatic pe traseul aceastuia de la coloana pana in talpa piciorului.

Ce imi recomandati sa fac ? Nu am mai facut sport de atunci si ma simnt slabit. Vine si iarna si practic snowboarding.

Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: