dureri de cap

17-04-2008
i_yulya
Nu este medic/terapeut
i_yulya
buna ziua.am o problema cu sotul meu, in varsta de 25 de ani, cu care ma confrunt de aprox.4sapt.are dureri insuportabile pe partea stanga a capului incluzand ureechea si maxilarul.initial durerile apareau dimineata cand se trezea;apoi s-au prelungit pe intreaga zi.am crezut ca este o raceala dar medicamentele nu au dat roade.apoi am banuit ca e vorba de vreo infectie si am facut 5 zile tratament cu ampicilina, durerile mai scazand doar putin.problema este ca nu suntem in tara si un consultul la medic este pûtin mai greu.si nici nu stim la ce fel de doctor sa apelam.da-ti-mi un sfat va rog din suflet, o parere sau chiar un tratament macar pt ameliorarea durerii pana cand vom putea veni in tara unde vom face un consult amanuntit; va multumesc.
2 comentarii
0
17-04-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa mergeti la un stomatolog...dupa cum stiu indiferent de tara..stomatologia este cu plata si nu necesita asigurare !
pasul 2 ar fi un consult la ORL..si o radiografie de SAF( sinusurile fetii). pentru a exclude o sinuzita!
0
30-04-2008, ora 00:00
tigeratlantic
Nu este medic/terapeut
tigeratlantic
evident ca tine de stomatologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •