Exercitați dureri de cap induse

30-07-2020
kristinabui8
Nu este medic/terapeut
kristinabui8
Am fost diagnosticat cu dureri de cap de tensiune cu ani în urmă și am încercat o varietate de medicamente - acute și preventive și nu am găsit nimic care să ajute. Am plecat de la antidepresive și controlul nașterilor orale și mi s-au oprit durerile de cap. Cu toate acestea, încă îmi fac dureri de cap foarte rele după ce mă antrenez. Când am văzut un neurolog, mi-a spus că nu este o durere de cap, deoarece durează în jur de 8 ore după ce am lucrat. A mai experimentat cineva asta? La ce te ajută? În mod normal apare deasupra sprâncenelor și mai mult pe părțile laterale ale capului.
1 comentarii
0
31-07-2020, ora 11:01
kristinabui8
Nu este medic/terapeut
kristinabui8
Well I think you explained it a bit yourself... going for the most intense and long workout is a good way to overexert yourself. I had the same issue when I overtrained by doing both high intensity and high volume. It'd be like these tension headaches in the back of my head.

Have you tried keeping your workout around 45 min to an hour and only 3-4 times a week?

------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Durerile de cap și de spate ar putea avea un tratament comun
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  •