dureri de cap cefalee nara infundata dureri de masele

04-06-2011
sandel_sv
Nu este medic/terapeut
sandel_sv
de 2 luni de zile am dureri mari de cap partea dreapta, la inceput era doar ca o strangere miam facut rmn si mia gasit un chist mucos in sinusul maxilar drept de 1, 7 mm in rest nimic. in ultima luna a inceput sa ma doara capul foarte tare si ma mananca pelea capului dar nu tot timpul, nara dreapta mi se infunda foarte des si de 3 saptmani am facut otita si dureri de masele.am fost la 3 medici orl, primul mia zis ca nu ma afecteaza chistul al 2 lea a zis ca pot sa fac sinuzita maxilara si ma poate afecta, am ajuns la cluj la profesorul doctor albu, sa uitat la rmn a zis ca nu de la chist sunt durerile de cap, si mia spus ca am cornetul drept de la nas mai mic si de accea mi se infunda, toate analizele miau iesit bune sunt sanatos tun. intro seara am simtit ca nu am aier mia crescut tensiunea si mam si panicat. am imaginea de la rmn si as vrea sa stiu daca am sau nu deviatie de sept. pot sa pun imaginea undeva ?
2 comentarii
0
05-06-2011, ora 21:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
-
mergeti la un consult la stomatolog..si vedeti daca nu e ceva la radacina dintilor
0
13-05-2012, ora 13:25
printesikmik
Nu este medic/terapeut
printesikmik
buna ziua am si eu o problema ma doare capul in fiecare zi dar nu este o durere puternica.am uitat sa mentionez am 17 ani si mi se vad venele in ambele pari ale tamplei iar radacina capului are un miros urat si la fel in ureche imi puteti spune va rog ce este?m-as duce la medic dar deocamndata nu sunt in tara si sunt foarte speriata.am mai inteles ca poate sa fie aceste sintome din cauza ca am celule endocervicale jos.sper sa primesc un raspuns.va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Migrena postcoitală
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  •