Dureri de spate de 2 sapt plus stări de rau

14-10-2018
Sioana
Nu este medic/terapeut
Sioana
Bună ziua, În urma cu 2 sapt am început sa am dureri de spate ușoare(suportabile) apoi tot mai intensificate iar de o sapt pot spune insuportabile. Menționez ca durerile sunt în partea lombara, iar când stau în șezut simt în zona de mijloc a coloanei o înțepătura groaznica. Durerea merge prin piciorul drept, ba chiar îmi da o amorțeală în picior pana în călcai.Marti am fost la dr de familie, am primit tratament cu Skudexa și Mydocalm. În afara de unele amețeli și stări de somn nu am simțit nici o îmbunătățire. Am stat pana ieri mai mult la pat deoarece nu pot sa ma mișc, nu sunt capabila de nimic. Ieri dimineață am fost la urgenta deoarece durerile le resimteam și în partea din fata și o durere puternica a osului pubian. Acolo am primit doua perfuzii cu calmante, și în urma unei ecografii abdominale mi s-a spus ca în abdomen în zona apendicelui(sunt operata de apendice) se observa un lichid dar acest lichid ar putea fi dat și ca sunt în apropierea ciclului menstrual iar dacă durerile de burta mai apar sa ma mai întorc. După ce am venit de la urgenta în max 1 ora durerile au reapărut. Medicamentele primite acasă sunt Tador, Mydocalm 150 (seara), Zaldiar 1-0-1).Simt durerile acum exact ca la naștere atât cele lombare cât și cele din fata. Nu știu ce sa mai fac, nu mai suport durerile. Încotro sa mai merg, de la urgenta mi-au recomandat un control reumatologie însă eu nu știu dacă mai rezist.
As aprecia un răspuns enorm de mult!!!
Va mulțumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de spate după somn
  • Cum menținem sănătatea spatelui?
  • Este paracetamolul un remediu pentru durere eficient și sigur?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  •