Dureri de spate, umeri, gat si lombara | Forumul Medical ROmedic

Dureri de spate, umeri, gat si lombara

01-09-2018
Carmen1150
Nu este medic/terapeut
Carmen1150
Buna ziua. Am 20 de ani si de ceva vreme ma confrunt cu diferite dureri de articulatii. Durerile alterneaza si nu sunt prezente tot timpul. De exemplu, de aproximativ o saptamana ma doare piciorul stang, durerea fiind localizata de la incheietura din bazin pana la genunchi si uneori si mai jos, fiind o durere oarecum surda. Insa de o zi, doua simt durerea mai tare la incheietura din bazin, in special cand stau jos. Cand ma ridic in picioare si umblu se atenueaza, disparand. O alta durere ce am mai remarcat o este localizata in zona umerilor, uneori radiint si in zona cefei. Uneori mai tare doar un umar decat celalalt, alteori ambii la fel. Alta durere ar fi de spate, mai ales cand ma rasucesc de o parte si de alta. Am mai avut perioade cand ma dureau diferite parti, insa dupa o perioada imi treceau. As vrea sa va intreb ce ar putea sa cauzeze aceste dureri? Ar trebui sa ma ingrijorez?
1 comentarii
0
01-09-2018, ora 19:20
Carmen1150
Nu este medic/terapeut
Carmen1150
Mentionez ca in ultimele doua saptamani jumatate am fost plecata in Anglia si durerea de umeri a inceput de atunci, urmand ca mai apoi sa se extinda in celelalte parti mentionate. E posibil ca si vremea de acolo mult mai rece decat in Romania si vantul foarte puternic sa fii contribuit ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă dor articulaÅ£iile (mă lasă una ÅŸi mă ia alta)
  • Prevenirea È™i tratamentul durerilor articulare
  • Preparate topice pentru ameliorarea durerilor articulare
  • Dureri articulare generalizate cronice (persistente, nu trec)
  • Dureri articulaÈ›ii - durerea în mai multe articulaÈ›ii
  •