dureri in piept

24-01-2015
mogosa
Nu este medic/terapeut
mogosa
ma doare in partea inimi si in spate mai ales noaptea cind ma misc parca ma fulgera ma dor muschi inima nu ma doare cind respir mai adinc parca am o presiune in piept pina in spatele pieptului ca si o febra musculara asta numai de o saptamina o am
4 comentarii
0
26-01-2015, ora 01:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu trimitere de la medicul de familie, trebuie sa mergeti intai la medicul Cardiolog pentru a exclude orice problema fizica legata de inima.

Poate fi si un simptom de anxietate daca nu aveti nimic fizic. Cititi pe net despre simptomele anxietatii si verificati daca va regasiti in unele dintre ele.
0
19-02-2015, ora 13:28
petrica51
Nu este medic/terapeut
petrica51
Am avut dureri continue in piept in partea stinga timp de cca 1 luna de zile, am mers la Cardiolog si m-a planificat pe 26.02.2015 pentru CRONO-CT. Dupa ce am venit de la doctor am luat la indicatia acestuia timp de cca 10 zile Nitroglicerina cite 1/zi si din ce in ce au disparut durerile complet.
Intrebarea este: mai e necesara CRONO-CT ?
Astept raspunsul inainte de 26.02.2015. Multumesc.
0
19-02-2015, ora 14:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ petrica51

CT inseamna Computer Tomograf

Ce ziceti dv. posibil sa insemne:

- coronarografia CT si calcularea scorului de calciu cu substanta de contrast: reprezinta o metoda non invaziva de vizualizare a morfologiei arterelor coronare sau a malformatiilor cardicace congenitale.

- coronarografia CT si analiza ventriculului stang cu substanta de contrast.

Sunati la Policlinica unde le aveti de facut si intrebati ce inseamna si cat costa de ex.
0
20-02-2015, ora 17:23
mogosa
Nu este medic/terapeut
mogosa
am fost la medic si azis ca am reumatism
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •