Durerile de cap la copii

05-12-2018
lavi1986
Nu este medic/terapeut
lavi1986
Am un băiat de 12 ani care are dureri de cap în fiecare zi practic incontinu, rar sa se întâmple sa nu îl doară câte o zi două, am făcut rmn.film la sinusuri.analize endocrine, am mers la oftalmologie și suntem la un doctor hemopat..a avut repetate crize de burta cu vărsături și matele se auziau. FOARTE TARE.am primit pastile pt.protecția hepatica și nu mai avem probleme.Medici nu știu ce are, nici medicul hemopat căutăm soluția dar nu știu dacă o sa găsim menționez ca nu are o alimentație corectă, adică legume și fructe foarte puține sau deloc.și sunt foarte multe de povestit toată viața lui a luat medicamente cele mai mute fiind antibiotic date de doctorița de familie.pana sa dăm de hemopat.Vreau sa încerc și acupunctura.analizele de sânge sunt bune mai puțin glicemia 116 și puțin fierul ridicat.Toate pastilele care mi le-o dat nu își fac efectul am încercat agocalmin fiola și ff.multe nimic nu îi ia durerea, culmea e ca durerea este pe partea dreapta a capului și sub ochi.Este un copil agitat și vb foarte repede se enervează și învață mult pt.școală.Și stresul e, dar sa stai cu durere incontinuu de cap copil fiind intra în depresie.
Poate puteți sa mă mai îndrumați undeva sa mai caut soluții, sincer nu mai am idei.Mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.