efect advers al anticonceptionalelor?

06-05-2013
smiley_face
Nu este medic/terapeut
smiley_face
este posibil ca din cauza anticonceptionalelor logest sa apara dureri la nivelul sanilor?
daca da, inseamna ca nu sunt potrivite pentru organismul meu?
1 comentarii
0
07-05-2013, ora 16:40
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Tensiunea la nivelul sanilor este din cauza anticonceptionalelor insa nu inseamna ca nu iti sunt potrivite.
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Studiu care atestă efectul nociv al pilulelor anticoncepționale asupra sănătății femeilor
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.