Eficienta Escapelle

11-07-2016
andreeapopa11
Nu este medic/terapeut
andreeapopa11
Buna ziua! In data de 02.07 am avut un contact sexual neprotejat. Am folosit metoda coitus interruptus, iar la mai putin de 12 ore mi-am administrat un comprimat Escapelle. In data de 09.07 am avut o usoara scurgere vaginala de culoare roz pal.Intrebarea mea este: aceasta scurgere vaginala este aceea hemoragie de implantare sau doar o usoara reactie adversa? Va multumesc anticipat
5 comentarii
0
11-07-2016, ora 17:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Astea sunt niste pilule abortive. Atentie ce luati in viata ca au si consecinte.
Mai mult ca sigur a fost spotting de la pilula.
1
11-07-2016, ora 19:04
andreeapopa11
Nu este medic/terapeut
andreeapopa11
Va multumesc mult pentru raspuns. Aveti dreptate, unde nu e cap, e vai de picioare
0
07-11-2016, ora 07:01
Andradalina
Nu este medic/terapeut
Andradalina
Bună ziua!Luna asta pe data de 17 octombrie am avut un contact sexual cu nefericitul incident al ruperii prezervativului, iar cam la o ora si jumatate am luat pastila Escapelle, dar tot sunt nelinistita, insa menstruatia mi-a venit pe data de 25 oct eu ne avand-o regulata osciland intre 28-29-30 ale lunii.Au trecut doar 10 zile de cand am luat pastila si nu stiu cand sa fac un test de sarcina ca sa pot sti clar daca trebuie sa ma ingrijorez cu adevarat sau nu.Doresc sa primesc un raspund cat mai repede, sunt foarte ingrijorata !!
0
07-11-2016, ora 07:02
Andradalina
Nu este medic/terapeut
Andradalina
Am facut 2 teste de sarcina dupa 2 saptamani de la administrarea pilulei contraceptive si mi-au iesi negative. Credeti ca mai exista motive de ingrijorare ? Doresc un raspuns !
0
25-11-2016, ora 14:27
Andradalina
Nu este medic/terapeut
Andradalina
Am mai facut un test de sarcina dupa o luna de la contactul sexual ( iar la o ora distanya am luat pilula contraceptiva escapelle ) si a iesit negativ, credeti ca mai exista riscuri ? Va rog vreau un raspuns !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul