foarte uscata in zona genitala, umflat, rosu, ma mananca, ma ustura si ma jeneaza cand merg | Forumul Medical ROmedic

foarte uscata in zona genitala, umflat, rosu, ma mananca, ma ustura si ma jeneaza cand merg

11-08-2012
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
Am intrat pe contul prietenului meu sa va cer si voua un sfat sau sa mi spuneti o rezolvare daca a trecut cineva prin asa ceva
de la ce sa fie?
sunt foarte uscata in zona genitala.. acolo jos.. si totul e uscat.. si umflat.. si rosu... ma mananca.. ma ustura.. si ma si jeneazza cand merg.. :(
nu am scurgeri.. sunt pe ciclu acum.. dar nu mi s-a mai intamplat..
act sexual nu fac decat cu iubitul meu de 2 ani jumate deci nu cred ca de la el..
ce sa fie oare..
mereu e uscata.. si totul e umflat acolo :(((


... am fost la farmacie mi-a dat niste pastile si o crema dar nu mi-a trecut.. sunt DISPERATA !!!
6 comentarii
0
12-08-2012, ora 12:26
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce pastile si ce crema ti-a dat ?
0
13-08-2012, ora 12:57
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
Mi-a dat crema Canestern, pastila Fluconazol actavis si pliculete de spalat tantum rosa. mancarimile au mai disparut putin... nu de tot.. dar tot umflata e.. si rosie... mi-e si frica...ce sa fie oare...
0
15-08-2012, ora 21:37
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
Mi a mai trecut fff putin.. nu prea ma mai ustura asa tare. mancarimi mai putine dar in timpul actului sexual ma ustura tare. e ceva insuportabil.. nici nu pot face, , , , :( ce dumnezeu sa am oare
0
25-10-2012, ora 13:33
cris1976
Nu este medic/terapeut
cris1976
buna, am si eu acleasi simptome. Ai mai aflat ceva. eu sunt deja disperata. am facut toate analizele posiblie si nu iese nici o candida. Mi-a iesit ultima oara mycoplasma si ureaplasma. Am facut tratamentul si dupa tratament ma ustura si durea totul la exterior cu usturimi la urinare o zi doar. totul trece in 2-3 zile cu creme dar revine la contact sexual. Numai stiu ce sa iau si ce sa fac ca nu mai rezist. Numai am curaj sa fac nici sex pentru ca mi-e frica de ce va urma. Se agraveaza in principiu inainte de menstruatie. senzatiile sunt de inrosire vulva, iritaie parca mi se crapa pielea (si astea in diverse locuri nu neaparat in acelasi loc) si ustura la atingere. Daca am ghiniounul sa se fisureze si pe labiile mici ma ustura si la urinare. Am avut si o infectie urinara cu ecoli dar si pentru asta am facut tratament. Numai stiu ce sa iau, am ajuns dependenta de pastile si ceaiuri naturiste ca nu mai suport sa iau altfel de pastile sau antibiotice. Stau cu uractivul dupa mine si pliculetul de uricol. Ce pot face sau la ce doctor sa mai ma duc pentru a incerca sa rezolv problema?
0
05-01-2013, ora 21:11
mary34
Nu este medic/terapeut
mary34
draga mea nu trebuie sa mai ai contact cu iubitul tau pe timpul tratamentului, in nici un caz.sa-ti iei gandul incearca ovule clotrimazol intre 6-10 zile si canesten pe deasupra nu costa mult si sunt f bune...dar...fara SEX, nu o sa-ti treaca niciodata daca faci sex, sanatate iti doresc!!
0
05-01-2013, ora 21:16
mary34
Nu este medic/terapeut
mary34
si ai grija ca se transmite facand sex deaia nu este indicat pentru ca o plimbati de la unul la altul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lubrifierea insuficientă a vaginului - cauze È™i tratament
  • Uscăciunea vaginală - remedii, tratament, sfaturi utile
  •