Forma penisului

03-12-2013
cot
Nu este medic/terapeut
cot
Buna ziua.Am 16 ani, iar penisul meu este foarte stramb.El este curbat in jos si usor spre stanga.As dori sa stiu daca este normal, iar daca nu ce pot face.Poate afecta acest lucru actul sexual.Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
03-12-2013, ora 16:51
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
cot


salut..tot ceea ce pot sa zic este ca nu trebuie sa iti faci nici o grija:)fiecare baiat/barbat in parte are un anumit tip de penis(adica unii il au curbat spre dreapta, altii spre stanga, altii in sus, altii in jos si altii o au dreapta fara sa fie nici un pic curbata)ei bine asta nu afecteaza cu nimic actul sexual...atata timp cat pe tine nu te jeaneaza s-au sa te doara in timpul actului sexual, partenera ta nu va spune absolut nimic in acest sens...de fapt nici nu le prea intereseaza daca e curbata s-au dreapta...important este sa faci treaba buna:)).sfatul meu este sa adopti pozitiile care te avantajeaza cel mai mult la penetrare ca sa poti sa o satisfaci pe iubita ta fara nici un fel de problema...multa bafta!
0
04-12-2013, ora 15:13
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Penisul curbat nu este anormal insa nu este nici des intalnit.
Oricum, aceasta forma nu afecteaza functionalitatea si eficienta organului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •