GAFS

19-06-2022
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
am o întrebare la cei cu schizofrenie si cei cu tulburare bipolara cât aveți Gafs. ul de pe examenul pshiologic!?
4 comentarii
1
19-06-2022, ora 13:19
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Psihologie, Bucuresti, sector 1
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Buna! Iti raspund in calitate de clinician care efectueaza astfel de evaluari, de multa vreme. Scorul GAFS, se pune individual, nu poti intreba pe fiecare cat are, chiar daca sunt si altii cu acelasi diagnostic. Acest scor indica nivelul deteriorarii functionarii globale si asta sigur e diferit la fiecare in parte: unii nu se mai pot ingriji singuri, altii pot lucra, altii au comportamente automutilante, sau care ii pun in pericol, de risc, samd. Deci nu are nicio relevanta scorul altora, pt tine. In plus, fiecare om e unic si nu are fix acelasi tip de boli cu ceilalti. Chiar si aceleasi diagnostice sa fie, sigur simptomele si modurile de manifestare sunt diferite la fiecare. Pentru ca si mediul in care traieste fiecare e diferit, la fel cum e si educatia fiecaruia, diferita. Sanatate!
1
19-06-2022, ora 16:00
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
eu am 30-32 în ce categorie ma încadrez!?
1
19-06-2022, ora 16:29
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Psihologie, Bucuresti, sector 1
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Ti-am raspuns si in privat, unde am vazut mai intai ca m-ai intrebat
1
19-06-2022, ora 17:00
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
mulțumesc frumos sărut mana!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul