Hemoroizi persistenti

04-04-2019
pike 77
Nu este medic/terapeut
pike 77
buna ziua tuturor. De mai bine de 2 luni ma chinui cu niste hemoroizi interni care pur si simplu ma deprima deja.Am avut un program f incarcat lucrez ture de noapte..fac.foarte mult efort la servici. Am fost foarte constipata pentru ca de fel nu beau apa.La defecare am simtit o durere extrem de ascutita si am vazut sange foarte rosu pe hartie. De atunci calvar.S au inflamat foarte tare tratament nu am luat pentru ca in tara in care traiesc nu ti se da mai nimic. am.avut mucus mancarimi dureri foarte mari. se puteau vedea in oglinda rosii spre vinetii cu tromboze. acum am normalizat constipatia iau detralex. nu ma ajutat nici o crema inafara de Avenoc si heparin. Dar tot sunt mari si ma jeneaza.Cred ca am avut sau mai am o fisura arata ca o lacrima rosie care acum a.coborat spre anus. poate a mai avut cineva experienta asa ca mine si intreb de ce trece atat de greu.inca se mai vad zone rosii si inflamate.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  • Discuție: cea mai bună intervenție pentru hemoroizi (ligatura, scleroterapia, capsarea, extirpare chirurgicala, etc.)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.