Hernie de disc
Simptomele sunt următoarele : durere deasupra feselor (cred că se numește zona șalelor), durere în fese la șezutul prelungit, discomfort în vintre și coapsă și durere în zona soldui. Durerea se ameliorează și dispare în timpul plimbărilor. Este vorba de hernie sau altceva? Tatăl meu are și el și cred că este ceva genetic, aștept răspunsurile dvs. Și am 16 ani.
1 comentarii
In viata sedentara pe care o duci e normal sa ai asemanea dureri. Asculta un sfat, am 65 de ani si nu am nici o durere, dar de la virsta ta zilnic fac gimnastica dimineata si miscare in timpul zilei. Acum spune si tu ce trebue sa faci nu sa crezi ca ai hernie . Numai bine
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2durere lombara dr., probleme de mictiune (urinari dese)
- 2hernia de disc
- 4hernie de disc?
- 5am o durere destul de persistenta in zona lombara, acelasi lucru simtindu-l si daca stau mult apleca
- 0posibila hernie de disc
- 5Presupusa hernie de disc
- 0hernie de disc t11-t12 cu sciatica si scolioza
- 3Hernie de disc
- 1Raceala in regiunea lombara a coloanei vertebrale
- 17Raceala in zona lombara. Ajutor
- 4durere de spate-genunchi
- 0Dureri lombare si cervicale
- 2Dureri mari de 3-4 luni
- 0Dureri de spate, abdomen si maxilar
- 2Durere coloana jos
- 4Dureri de picior si spate
- 0Dureri zona lombara
- 1Durere de spate de la deborduri discale lombare
Mai multe informații despre: Hernia de disc Durerile lombare Durerea lombara durere lombara
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: