HIV in cât timp se depistează ?

05-06-2018
Utilizator211
Nu este medic/terapeut
Utilizator211
Va rog sa ma ajutați cu un răspuns asupra problemei mele.
Am întreținut relații sexuale neprotejate normale și anale de 2 luni cu partenerul meu, problema fiind ca de o săptămâna el și a făcut niște analize generale și bts motivul fiind oboseala, stări de rau uneori.
A ieșit la analize la hiperdia Neconcludent prima oară si ia făcut din nou si ia zis ca ar avea HIV (test elisa) si iau recomandat sa facă din nou acum la Matei bals(elisa dar și Western blood) și vin rezultatele vineri.
Problema ca el nu știa nimic și nu mai avusese relații sexuale de 1 an jumate de la fosta relație, eu speriata mi am făcut analizele dar mie mi a ieșit NEgativ.
Sunt disperata pentru ca dacă el are înseamnă ca și eu as avea ???chiar dacă mi a ieșit negativ ?
Menționez din nou ca am întreținut relații timp de 2 luni și mi a ieșit vineri testul elisa negativ HIV.
Ce sfat îmi dați ?
Se poate sa nu îl fii contactat chiar dacă el ar fii bolnav ?
Sau exista ceva pentru a nu apărea ?
Va rog din suflet sa ma lămuriri sau sfătuiți ce ar fii indicat sa procedez ?
3 comentarii
0
05-06-2018, ora 20:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Test hiv la 6 luni de la ultimul act sexual neprotejat.
1
05-06-2018, ora 21:39
Utilizator211
Nu este medic/terapeut
Utilizator211
Credeți ca e posibil sa nu am ?
In August ma gândeam sa îl refac 5 luni, am mai citit și am inteles ca după 3 luni ar trebui sa apăra dacă exista in organism ?
0
08-06-2018, ora 13:59
Utilizator211
Nu este medic/terapeut
Utilizator211
Am inteles ca exista un tratament profilactic in maxim 48 ore de la un contact sexual neprotejat cu o persoana care are HIV..
Este posibil sa îl fac și eu după 2 luni de la contact ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.