Am sau nu hiv

29-09-2018
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Buna ziua

In decursul a 9 luni am facut aprox 4 teste de anticorpi si 4 de arn hiv 1. La 2, 4, 6 si 9 luni. Toate negative si nedectabile. Ce ma nelinistete e ca am amflat ca persoana cu care am facut sex are hiv. Am de 1 an toate simptomele. Ganglioni mariti, un herpes ce nu trece de 2 luni, niste ameteli ciudate de 6 luni, gat intepenit oe partea drt de o luna. Toti doctorii inclusiv de la infectioase imi spun ca nu am hiv ca am depasit bariera serologica, etc. Nu mai stiu ce sa cred. Important e ca nu ma simt bine deloc. Nu am avut febra si greturi, varsaturi, in rest toate. Ce nu inteleg eu daca nu ai facut seroconversia testul arn hiv 1 este sau nu detectabil ?
4 comentarii
0
02-10-2018, ora 21:56
EU2017
Nu este medic/terapeut
EU2017
Sall.Si eu sunt in situatia ta.Ultimul tesst hiv 1.2 a fost la 10 luni fara 1 sapt.negativ..dar la fel ca si tine am trecut aproape prin toate simptomele hiv.Nu am facut test ARN.La cat ti a spus infectionistul ca e bariera serologica?Si cum sa nu faci seroconversia la 9 luni cand testele de gen a 4 a detecteaza anticorpii la 28 de zile.?Oare se avem nki sistemul imunitar asa slabit?oare am luat si hepatite si hiv sj asta si fie cauza seroconversiei intarziate?ARN ztiu ca depisteaza virusul deci ar fi tbuit sa fie pozitiv.
0
02-10-2018, ora 21:57
EU2017
Nu este medic/terapeut
EU2017
Daca aflii ceva scrie mi si mie ca si eu sunt disperat.Eu le 23 octombrie fac 1 an de la eveniment.
0
07-10-2018, ora 02:12
tayfun
Nu este medic/terapeut
tayfun
Buna ziua Am zona zoster acum 3 zile am fost sami fac test hiv Elisa și ă eșit pozitiv e vreo posibilitatea să fie un fals pozitiv dotorita virusilui zonă zoster Va miltumesc
0
08-10-2018, ora 00:04
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Salut. Nu stiu ce sa zic ca nu sunt doctor. Cred ca n ar trebui sa aiba legatura. Dar daca elisa a iesit pozitiv va fi urmat de un western blot unde vei afla exact statutul tau. Oricare ar fi rezulatul mergem mai departe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.