Inflamare nerv sciatic

31-05-2007
Raul37
Nu este medic/terapeut
Raul37
Acum 3 ani si jumatate m-am trezit in plina iarna cu o durere de-a lungul piciorului drept, din coloana pana in varful degetului de la picior; tratamentul cu ketonal si midocalm de o saptamana (si ceva repaos) a dat roade; acum am patit ceva similar: dupa ce m-a plouat bine de tot am luat-o de la capat; am facut tratament intai cu ketoprofen si midocalm, urmat de injectii cu reumavek si midocalm in continuare; dorm pe tare, ma feresc de eforturi si totusi nu reusesc de 3 saptamani sa scap definitiv de durere; dupa ce stau la volan 30 min. pentru a face naveta la serviciu, dupa ce stau mai mult pe scaun si ma ridic, simt acea sarma de-a lungul piciorului, acum mai concentrata in gamba. Nu este o durere mai mare de nivelul de "sacaietoare". rugamintea ce doresc sa o postez aici este: ce modalitate de relaxare sau de antrenare in miscare trebuie sa adopt? seara fac ceva plimbari cu micutul meu lejere de numai 3-4 km; am de gand sa fac si o radiografie sau un RMN, dar doctorul mi-a recomandat sa astept vreo 2 saptamani dupa finalizarea tratamentului injectabil. Gresec undeva? Poate trebuie doar mai multa rabdare din partea mea?
Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum scapi de durerea sciatică (lombosciatică)
  •