Insomnie - Ajutor!

17-10-2018
lucica.vatamanescu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
lucica.vatamanescu@yahoo.com
SUFAR DE INSOMNIE DE CIRCA 1 AN ȘI 3 LUNI.
Am încercat mai întâi diverse tratamente naturiste dar nu au dat rezultat decât maxim 5-6 zile fiecare.
Am luat, timp de 2 luni tritico și xanax, fara niciun rezultat.
Ulterior, am, luat, timp de 1 lună, venlafaxina și mizarten și, văzând că încep să dorm, le-am întrerupt. timp de 4 zile.Concomitent, am luat și căte 1/4 rivotril de 2 mg, însă numai o săptămână..
Am reluat tratamentul de circa 1 luna însă fără efect. În ceea ce privește rivotril-ul, acum am nevoie de 3/4 dintr-o pastilă de 2 mg.

Menționez ca nu sufar de depresie..decât atunci când sunt foarte obosită

va rog, dati-mi un sfat.
5 comentarii
0
17-10-2018, ora 17:15
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună ziua.

Mergeți la un consult psihiatric pentru evaluare. Este nevoie de schimbarea schemei de tratament.
0
18-10-2018, ora 08:47
lucica.vatamanescu@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
lucica.vatamanescu@yahoo.com
multumesc!
1
18-10-2018, ora 23:04
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara

Insomnia nu este o stare naturala a organismului. Daca tratati simptomele ei si nu cautati cauza ei o veti trata fara succes, pentru ca medicamentele isi vor atinge limitele, mai devreme sau mai tarziu.
Sub aceasta insomnie se ascunde altceva...ce ar trebui investigat.
1
18-10-2018, ora 23:11
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Trebuie sa schimbati tratamentul cu altul cu care puteti adormi.Mergeti la doctor si propuneti asta
1
18-10-2018, ora 23:21
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Mergeți la un psiholog clinician cu experiență sau la un psihiatru să vă pună un diagnostic sigur, pentru că așa cum spunea și colegul meu, medicamentele rezolvă situația pe moment, până nu depistați adevăratele cauze nu puteți rezolva problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul