Intarziere menstruatie 7 zile, test negativ

16-07-2017
eva000
Nu este medic/terapeut
eva000
Buna,
Am 28 ani, casatorita si pentru prima data mi-a intarziat CM 7zile. Imi doresc foarte mult sa raman insarcinata. Am facut teste de sarcina atat la 3zile intarziere, cat si la 7zile, ambele au fost negative. De 3 zile am usoare scurgeri maro cu tesut, care astazi s-au mai accentuat. De regula am un CM destul de regulat, la 28 zile. In ultimele luni am mai avut scurgeri maronii dar inainte cu cca 5zile inainte de menstruatie care se continuau cu aceasta. Mentionez ca am un ovar micro polichistic, am fost acum 3luni la control, mi s-a dat sa iau acid folic de 0.5. In zilele in care ar fi trebuit sa imi vina menstruatia am avut ceva crampe abdominale, senzatie de plenitudine, oboseala. Ma puteti ajuta cu un sfat? Am presupus ca ar putea fi scurgerea de implantare, insa am inteles ca nu dureaza mai mult de 2zile, la mkne e f slab cantitativ, doar dupa urinare se vede, practic nu se ia pe protejslip. Se poate sa imi fi facut testele prea devreme? La farmacie mi-a zis ca abia dupa 2sapt de intarziere sunt sanse sa se vada ceva, iar testele incercate au fost Sure Check si Barza.
2 comentarii
0
18-07-2017, ora 10:16
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata si sa fi pierdut sarcina, acest lucru se intampla frecvent si se numeste avort menstrual; pentru a confirma puttei efectua un test de sarcina betaHcg din sange unde acesta va iesi modificat daca a existat o sarcina, un interval limitat de timp; la fel cum exista posibilitatea doar a unei dereglarii a menstruatiei

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
0
19-07-2017, ora 18:08
eva000
Nu este medic/terapeut
eva000
Multumesc de raspuns. Am ajuns intre timp la medic. Nu a fost sarcina. Nu mi-a spus decat ca e posibil sa fie de la ovarele polichistice o dereglare si mi-a dat Duphaston si Myo Sun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: