iritație penis

01-04-2016
0731650789
Nu este medic/terapeut
0731650789
Bună ziua, și mulțumesc pentru efortul de a ne răspunde! am 39 de ani, o viață în curățenie alături de soție.Pe scurt mi-au apărut pe penis niște bubițe roșii care în decurs de o săptămână s-au transformat în pete roșii cu mâncărimi și care ustură la spălare.Am început să mă spăl cu un săpun cu ph neutru(neacid) și să mă ung cu Lomexin. Petele au dispărut, mâncărimile la fel, aproape în totalitate, asta în decurs de 4 zile.În urmă cu două zile a început o usturime la decalotare și pielea are o reținere sa se tragă în jos și este inflamată neglijabil.Folosesc în continuare săpunul cu ph neutru si Lorexim-ul.Menționez că am făcut analize la urină și au ieșit ok! Ce sfat îmi dați ce e de făcut, sunt tare speriat mai ales că noi avem o fetiță de 3 anișori...ne facem multe griji.. Mulțumim tare mult, o zi frumoasă !
2 comentarii
0
01-04-2016, ora 12:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu are nici o legatura cu copilul. Posibil candida. Ar fi bine sa va vada un Dermatolog.
0
01-04-2016, ora 13:21
0731650789
Nu este medic/terapeut
0731650789
Vă mai deranjez cu o întrebare, nu este fimoză, nu? mulțumesc mult pentru interes, o zi faină!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: