Reactie adversa la augumentin?

17-11-2017
Alex963
Nu este medic/terapeut
Alex963
Am fost racit vreo 4 zile cam nasol am luat augumentin si intr-o dimineata am simtit ca ma doare penisul nu foarte tare.. dar sa se simta prezenta. Se decojea invelisul capului si preputului s-a inrosit au aparut mancarimi doar la atingere si usturimi la fel, am facut baie doar cu apa fierbinte vreo 5 zile la rand de doua ori pe zi.. a disparut decojirea dar acum arata ca si cum as avea prezervativ pe el si la fel mancarime si usturime uneori simt ca ma frige, este de la augumentin? Si ce pot sa fac? Precizez ca am oprit imediat medicamentatia cu acest antibiotic imediat ce am observat acest lucru.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele secundare ale administrării nejustificate a antibioticelor
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.