Lipsa de aer
Câteodată simt ca nu pot trage aer adanc si o durere in partea dreapta in piept langa san mai mult pe os ca niste înțepături. Mi se întâmplă de cateva ori pe zi indiferent de ceea ce fac deodată simt ca nu mai am suficient aer si nu pot inspira adanc. Dupa cateva minute in care am o respiratie scurta imi revin si respir adanc. Ce analize ar trebui să fac?
1 comentarii
Bună ziua! Când au apărut aceste simptome? Le-ați mai avut și altă dată? Sunt însoțite și de alte manifestări? Vă recomand să faceți o spirometrie pentru evaluarea funcție pulmonare și o radiografie toracică pentru a vedea dacă există leziuni pulmonare (dacă există puteți face CT toracic pentru diagnostic). O zi liniștită!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Fetita mea respira greu, zgomotos si are mucozitati
- 8Senzatie de nod in gat, dificultate de respiratie
- 3Nasuc infundat de 10 zile si nu mai trece
- 4de ce nu pot respira corect?
- 1Dificultati la respiratie in acest timp geros.
- 5baietelul meu respira foarte greu de 3 saptamani
- 5dificultati la respiratie
- 13Ma simt rau
- 1Respiratie grea dupa ce rad
- 2Picaturi de nas
- 1Respiratie incompleta si dificila.
- 0probleme de respirație
- 1Respiratie Greoaie
- 6Respiratie dificila dupa operatia de polipi si amigdale
- 2Nu pot sa respir
- 2Inhalator. Am capacitatea respiratorie de 40%.
- 2Respiratie si inghitire dificila
- 4Nu pot sa respir adanc
- 1Sufocare la frig
- 6Eructatii si dificultati respiratorii
Mai multe informații despre: Dificultatea in respiratie
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: