Lipsa poftei de mancare de peste un an, adenopatii, echimoze, episoade de hemoptizie

07-02-2023
Gabigabriela22
Nu este medic/terapeut
Gabigabriela22
Bună seara.După vaccinarea Pfizer din Noiembrie 2021, mi am pierdut complet pofta de mancare.Totul a început cu niște afte, apoi simțeam arsuri la nivelul limbii, adenopatii cervicale, erupții cutanate, vanatai, sange din nas și gat, dureri musculare mai exact în zona antebrațului și a vaselor de sange, dureri de spate groaznice.Am fost la hematolog, unde m a suspectat de o vasculita autoimuna, apoi de lupus.In martie am stat internata 2 săptămâni pentru că mă manca pielea groaznic, mi a dat tratamente cu antihistaminice și s a mai ameliorat din prurit.Mi a dat sa fac un RMN coloana unde s a văzut ca am o spondiloza și un RMN cervical unde apăreau ganglioni numeroși.În urma altor analize mi a ieșit o mononucleoza infecțioasă și un citomegalovirus. M a trimis la Victor Babes la infecțioase, am făcut analize pt HIV, SIDA, Hepatite B și C toate bune..După am fost suspecta de un sindrom Eagle mi a dat sa fac CT mandibula și maxilar. La torace mi a ieșit o bronsiectazie dar nu mi au dat tratament. Am umblat la 6 orl iști pentru un ganglion dureros și ultimul la care am fost la spitalul Militar, mi a făcut 2 biopsii din gat unde ieșise o formă de cancer limfatic.Am fost la oncologie unde rezultatul nu a fost de cancer și de rinofaringita cronica...apoi m am dus la neurolog mi a dat niște analize genetice, pentru boala behcet și analizele sunt neconcludente. Rmn cerebral mi a ieșit bine.La niște analize mi a iesit deficit de Vitamina B12 si Ac folic. Am fost la alt infectinost și mi a spus sa repet ecografia de părți moi sa vad dacă au crescut ganglionii în dimensiune si epstein barr..dansa nu crede ca am avut mononucleoza, a spus ca problema e mai mult de hematolog decât de infectinost.La gastro mi a ieșit analiza de calprotectina marita în rest toate bune. Menționez ca am luat tot felul de vitamine tot nu am pofta de nimic. Și celelalte simptome persista.
3 comentarii
0
09-02-2023, ora 22:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ce varsta aveti?
0
09-02-2023, ora 22:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Exudat nazal si faringian ati facut?
Testarea pentru Borellia ati facut?
Testarea pentru toxocara si toxoplasmoza ati facut?
0
15-02-2023, ora 15:28
Gabigabriela22
Nu este medic/terapeut
Gabigabriela22
Bună ziua. Le am făcut pe toate și au ieșit negative cu excepția epstein barr și citomegalovirus.Au ieșit ca le am avut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: