lombosciatica

19-11-2015
lore85
Nu este medic/terapeut
lore85
Am 30 de ani, 1, 87 cm si 116 kg.De 5 saptamani ma tot doare gamba piciorului stang dar foarte rau, in rest nu am nimic.Am facut un tomograf si raspunsul a fost:
-scolioza lombara dextro-convacala cu reducerea lordozei lombare
-corpuri vertebrale cu dimensiuni normale si mici herni intraspongioase 'in oglinda' la nivelul platourilor vertebrale aferente spatiului intervertebral T12-L1 si L2-L3
-ingustarea spatiului intervertebral L5-S1
Protruzie discala circumferentiala L4-L5 cu amprentarea sacului dural.
Mica hernie discala posterioara paramediana stanga L5-S1 ce are contact cu radacina S1 stanga
Am o rugaminte mare la dvs.Imi puteti trduce si mie ce scrie aici si cam ce trebuie sa fac?Tin sa va mentionez ca am facut si injectii cu milgama m si dexa..., am luat pastille predinson si tot ma doare gamba(dar doar gamba, fara spate, fara calcai)Mutumesc anticipat pentru raspuns
1 comentarii
0
20-11-2015, ora 12:14
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Va recomand un consult neurochirurgical.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.