Menstruatie neregulata, test de sarcina negativ...

29-03-2012
cristinaBZ
Nu este medic/terapeut
cristinaBZ
Buna! Am 20 de ani, am o menstruatie neregulata.luna trecuta mi-a venit pe 14 iar luna aceasta mi-a intarziat 2 saptamani. Am facut un test de sarcina dar a iesit negativ. Ce pot face sau care este cauza? va rog sa ma ajutati. multumesc
5 comentarii
0
29-03-2012, ora 15:18
rebeck
Nu este medic/terapeut
rebeck
buna ziua am si eu o intrebare, astazi am observat k am o scurgere maronie pastoasa urat mirositoare si nu stiu de ce, ma puteti ajuta cu un raspuns?
0
27-04-2012, ora 13:03
alexa199121
Nu este medic/terapeut
alexa199121
Deci daca am ciclul neregulat, de obicei imi intarzie 4-5 zile dar acum mi-a intarziat deja 7 si mi-am facut testul de sarcina si mi-a iesti negativ. atunci nu poate fi vorba de sarcina nu-i asa? cateodata simt o usoara durere de burta ca inainte de ciclu.in luna martie pe data de 19 am avut menstruatie, si luna asta nu mi a venit deloc, dar cu 10 zile inainte sa imi vina menstruatia aveam dureri la sani imi simteam sanii 2 bolovaniiii, iar acu nu am avut nimic decat niste dureri de burta nu asa rau...am facut acu 2 zile un test si a iesit negativ..mai am 3 zile pana pe 30...mentionez ca nu fac protejat.fac de 4 ani cu sotul meu dar nu am ramas niciodata.. oare din ce cauza? va rog sa imi datiiiii un RASPUNS CAT MAI REPEDE VA ROG FRUMOS..VA MULTUMESC...va rog din suflet sa imi datiiii un raspuns cat mai repede va rog...
0
28-02-2013, ora 01:05
Anniee
Nu este medic/terapeut
Anniee
Buna seara. am si eu o problema si nu stiu cui sa cer sfatul, de asta mi-am permis sa postez aici. imi este greu sa ajung in urmatoarea perioada la un medic ginecolog deoarece nu sunt in tara si as vrea macar sa aud un sfat ca sa ma linistesc. Am 20 de ani si mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni. problema este ca luna aceasta nu mi-a mai venit menstruatia. sunt deja cateva zile intarziere. de obicei in ultimele 3 luni am avut regulat de pe 22 aprox. 5 - 6 zile, iar acum suntem deja pe 27 si inca nu mi-a venit. Am avut cateva contaxte sexuale luna aceasta dar de fiecare data protejate, asa ca nu ma gandesc la o sarcina nedorita pentru ca si eu si partenerul meu am fost atenti cu acest lucru. ma gandesc ca ar putea fi o dereglare hormonala dar ma sperie totusi gandul ca ar putea fi si alt ceva. in orice caz dupa un consult la un medic ginecolog sunt sigur ca imi va prescrie anticonceptionale, ceea ce iarasi nu mi se pare ok pentru ca am incercat sa le evit pana acum. (singura metoda de contraceptie in momentul de fata pe care o folosim este prezervativul si am avut grija ca de fiecare data contactele sa fie in zilele in care nu as putea ramane insarcinata). Daca nu ma insel stiu ca pentru regalrea ciclului se foloseste tinctura de marar. credeti ca daca as apela la farmacia naturista ar da rezultat si as scapa de obsesia asta ? Astept cateva sfaturi. va multumesc anticipat !
0
11-03-2013, ora 16:38
ermosa23
Nu este medic/terapeut
ermosa23
buna, am citit pe net tot felu de opini in legatura cu folosirea ob-urilor atat pro cat si contra incat nu mai stiu ce sa cred si as vrea o parere cat mai sigura si sincera.eu am 23 de ani si folosesc ob de un an si ceva.vreau sa spun ca ma simt fft bine nu ma jeneaza ziua le schimb la 3-4 ore si noaptea daca ma trezesc il schimb.le folosesc doar in primele 3-4 zile cand am mentruatia mai tare impreuna cu absorbasnte pt ca daca nu ar trebui sa le scimb la o ora.am auzit ca nu e bine sa le folosesti mereu ca trebuie sa le intrerupi, ca provoaca rani la colon si ca din cauza lor durerile menstruale sunt mai puternice ?ce este adevarat din toate astea si ce nu?si pot sa mai folosesc ob fara sa imi fac grij?astept rasp cat mai repede multumesc
0
17-03-2013, ora 19:09
ginabetty26
Nu este medic/terapeut
ginabetty26
buna seara am si eu o intrebare
fetita mea are 12 ani si ia venit menstruatia in luna ianoarie ziua 19 2013 si de atunci nu ia mai venit dar ea este cu probleme nu vb nu merge
1. are agenezie de corp calos
2 tretrapareza spastica
va rog frumos sami raspundeti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ciclul de două ori pe lună
  •