Nas Infundat

03-04-2019
rafanadal30
Nu este medic/terapeut
rafanadal30
De 1 luna de cand am racit am nasul infundat.Cand stau in picioare simt ca sunt ambele nari putin infundate iar atunci cand ma culc una se infunda complet si pot respira pe ceallata care sa fie problema?
7 comentarii
0
04-04-2019, ora 17:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe forum citesti tot ce gasesti despre Rinita vasomotorie si Rinita hipertrofica
0
05-04-2019, ora 12:31
rafanadal30
Nu este medic/terapeut
rafanadal30
M-ar ajuta la ceva colargolul.Am uitat sa specific si ca simt ceva secretii in gat.Nu stiu sigur daca vin din nas.Totul este in urma unei raceli puternice.Am vre-o sansa sa remediez situatia sau sa ma vindec.Fac si operatie daca este nevoie.Am inteles ca operatia cu radiofrecventa ar fi buna in cazul meu de micsorare a cornelor.Va multumesc din inima si sper sa imi raspundeti.
0
05-04-2019, ora 12:32
rafanadal30
Nu este medic/terapeut
rafanadal30
Un consult orl ar fi de ajuns sa se vada cauza exacta a suferintei mele si sa mi se dea un diagnostic.Sau trebuie si endoscopie etc.Nu ma prea pricep.
0
05-04-2019, ora 13:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
asta decide medicul ORL daca e nevoie endoscopia
0
05-04-2019, ora 14:42
rafanadal30
Nu este medic/terapeut
rafanadal30
Am sunat la mine in oras si nu ma pot duce decat pe 10 aprilie pana atunci sunt facute deja programarile.Sunt foarte suparat de ce am patit nu stiti din experienta dvs profesioanala am vre-o sansa sa imi revin la normal.
0
05-04-2019, ora 19:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
citeste pe forum despre cum afecteaza refluxul gastro esfagian faringele pana sus in spatele nasului
1. daca renunti in totalitate la citrice, acidulate, nu consumi seara otet, lamai, usturoi...si fructe dupa cina
ei un rennie al culcare. acidul gastric nu mia urca in gat si ai sanse mari sa tratezi nasul
2 nasul spalat cu rinopanteina sprey dupa pui cate 1pic de Colargol de 3 ori pe zi
0
05-04-2019, ora 19:54
rafanadal30
Nu este medic/terapeut
rafanadal30
Va multumesc din suflet.Voi proceda cum a-ti spus.O seara buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.