nod in gat, vomit des, respiratia urat mirositoare

07-10-2008
elenageo
Nu este medic/terapeut
elenageo
buna am o problema destul de jenanta: de aproximativ un an imi miroase respiratia nazala urat, iar de 3-4 luni simt ceva in gat care ma deranjeaza si nu pot sa-l inghit.scuip des flegma alb-galbuie si am observat ca atunci cand fac asta respiratia imi miroase mai urat apoi.vomit aproape in fiecare dimineata un lichid galben si acidulat pentru ca mi se face scarba din absolut orice pana si de la mirosul de mancare, am balonari, constipatii limba imi este acoperita cu un strat gros de albeata pe care abia o mai pot curata dimineata cu periuta, am si miros neplacut in gura uneori a sange/metal si am observat mici fisuri pe dinti.am fost la orl cu problema din gat si mi-a gasit o infectie a sinusurilor dar destul de mica si in plus eu nu am avut niciodata dureri de cap si febra ca cele specifice sinuzitei.am luat tratament 10 zile timp in care nodul din gat l-am simtit mai in spate/adanc si mirosul respiratiei a fost mai putin puternic.dupa cateva zile problema a revenit.va rog ajutati-ma cu un sfat, problema asta mi-a distrus viata.
6 comentarii
0
07-10-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Te sfatuiesc sa te programezi la un cabinet de gastroenterologie. Sunt destule si particulare. Sanatate si s-auzim de bine !!
0
07-10-2008, ora 00:00
elenageo
Nu este medic/terapeut
elenageo
multumesc frumos!
0
07-10-2008, ora 00:00
elenageo
Nu este medic/terapeut
elenageo
ma confrunt si cu o foame nestapanita si am abdomenul proeminent..ma gandeam ca as putea avea paraziti intestinali dar nu stiu daca acestia pot avea legatura cu respiratia nazala urat miroasitoare :(
1
16-11-2008, ora 01:20
clatitutza
Nu este medic/terapeut
clatitutza
ajutor
Am si eu o problema si vreau sa aflu cat mai repede raspunsul.De la o vreme vomit cam des ceea ce m a pus pe ganduri.Se exclude faptul ca sunt insarcinata.Eu iau anticonceptionale de ceva timp, Jeanine oare din cauza lor sa am starea asta?Inainte sa le iau nu aveam nimic sa nu fie oare bune pt organismul meu?Sau sa fie oare altceva?Am nevoie de un raspuns neaparat.Va multumesc.Silvia
0
14-10-2011, ora 01:17
flav1us
Nu este medic/terapeut
flav1us
nu sunt in stare sa dau indicati dar si eu am avut albeata pe limba si mi-a gasit candida albicans
0
04-03-2019, ora 12:46
ACNS
Nu este medic/terapeut
ACNS
Elenageo, ai gasit cauza, am suferinte asemanatoare si nu stiu cui sa ma adresez.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru a scăpa de respirația urât mirositoare
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •