nu are pofta de mancare fetita de 8 ani

26-12-2008
piropopilcanita
Nu este medic/terapeut
piropopilcanita
am o fetita de 8 ani si 7 luni. Nu are pofta de mancare, are 1.20 m, 20 kg. mie mi se pare mica de inaltime dar doctora ei mi-a spus ca este sanatoasa. Vreau sa-mi recomandati vitamine de crestere si de pofta de mancare. Va rog foarte mult ajutati-ma! Multumesc!
3 comentarii
0
27-12-2008, ora 08:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Intr-adevar, copilul tau a ramas in urma cu cresterea in greutate si inaltime.Poti sa-i dai vitamine si minerale de crestere pentru copii, dar dupa sarbatori mergi la un laborator si fa-i analizele pentru anemie, calciul, glicemia etc. si un examen coproparazitologic al "scaunului" ; asteapta rezultatele si cu ele mergi la un pediatru.Daca copilul tau nu are nimic si, cu toate vitaminele si calciul pe care ai sa i le dai, la sfarsitul anului viitor constati ca nu a luat mare lucru in inaltime si greutate, sa ne scrii din nou.
0
27-12-2008, ora 09:33
piropopilcanita
Nu este medic/terapeut
piropopilcanita
va multumesc foarte mult pentru raspuns. voi merge sa-i fac analizele recomandate.
0
30-12-2009, ora 22:47
cossstel
Nu este medic/terapeut
cossstel
AM UN BAIETEL CARE ARE 3 ANI, 98 CM 12 KG, I AM FACUT ANALIZELE TOATE SI IAU IESIT BUNE DOAR GLANDA TIROIDA UN PIC MARE...NU ARE POFTA DE MANCARE, SUNT ZILE CAND MANANCA DOAR O DATA PE ZI, SI ESTE FOARTE NERVOS...IAM DAT PICOVIT..DAR AVEA POFTA DOAR O SAPTAMANA DUPA CARE NU AMI AVEA, , , CE POT SA FAC, ? VA MULTUMESC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lipsa poftei de mâncare la copil
  •