Nu imi dau seama daca se posibil sa fi ramas insarcinata

08-03-2015
AnnaMaria0000
Nu este medic/terapeut
AnnaMaria0000
Eu am avut ultima data menstra pe data de 12.02.2015 si s-a terminat pe 18.02.2015. De mentionat este faptul ca eu iau anticonceptionale de 3 luni. Pe 3 martie mi-am inceput viata sexuala. Din cate stiu nu eram in perioada fertila.Si nu ne-am protejat. In timpul actului sexual el nu a ejaculat in mine.Credeti ca este posibil sa fi ramas insarcinata ? Sau pot ramane ?
5 comentarii
0
09-03-2015, ora 18:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De curiozitate, doctora care v-a recomandat anticonceptionalele v-a trimis sa faceti minimul de analize uzuale care se fac ca sa vi le poate prescrie ?

Priviti pe acest topic.

http://forum.romedic.ro/prod/Marturii_despre_anticonceptionale_083575.html

Majoritatea marturiilor sunt scrise de fete tinere care au intrat disperate de situatie chiar pe Forumul Romedic.

V-a informat doctorul care vi le-a prescris ca aceste medicamente, care sunt cele mai nocive medicamente din cate s-au inventat vreodata, produc avorturi timpurii in primele 14 zile de viata ale copilului ? Pentru un cuplu ca al dv. asta conteaza sau nu ? Le veti lua mai departe ?

1. Cu ciclu neregulat se poate ramane insarcinata in orice zi a lunii, inclusiv in cele in care aveti mentruatie.

2. Se poate ramane insarcinata si de la lichidul preseminal care se elimina in corpul partenerei, daca acesta nu foloseste prezervativ. Acesta contine de la cateva picaturi pina la 5 ml.

3. Cand doriti sa aflati daca sunteti insarcinata, faceti test de sarcina.

4. De ce acceptati sa inghititi asemenea pastile cu asemenea efecte secundare si va puneti mai prejos decat barbatul ?

Eu nu sunt de acord cu relatiile sexuale inainte de casatorie.
Un om care v-ar iubi si ar vrea sa stea cu dv. o viata intreaga, v-ar respecta si inainte de casatorie.

Puteti ramane insarcinata, cu sterilet si anticonceptionale faceti precis avorturi timpurii, sunt mari riscuri sa va imbolnaviti cum au facut-o fetele care au venit disperate pe forum sa isi gaseasca apoi leacul.

Pe de alta parte, baiatul e la prima relatie sexuala ? Aici este inclus si pettingul deoarece chiar si fara penetrare se iau virusul HPV care are peste 100 de tulpini. El poate produce condiloame, negi in zona genitala care trebuie arsi periodic... va plictisiti de cati ani trebuie mers la medic si arsi... sau tulpinile de virus cu teste foarte scumpe prin care se depisteaza si care dau cancerul de col uterin.

Saptamanile trecute am fost anuntata de o cunostinta a mea ca a avut relatii sexuale in urma cu 6 luni, a inceput sa se simta rau, a fost la medicul ginecolog care i-a depistat rana pe col uterin si infectie cu Virusul HPV 12, tulpina care produce cancerul de col uterin.

Trebuie sa stiti inainte sa aveti relatii sexuale ca cele peste 100 de tulpini ale virusului HPV si herpesul genital se iau cu tot cu prezervativ.

Nici nu se vede infectia la partener in cele mai multe cazuri cu ochiul liber. O luati prin frecarea pielii in zona genitala. Si nu va aparea maine sau poimaine. Poate aparea si dupa 10 ani dupa ve v-ati despartit de baiat. De ce ? Pentru ca el era purtator.

5. Trebuie sa mai stiti inainte de a va apuca de astfel de lucruri ca prin sexul oral, pe langa faptul ca se iau o serie de boli, se iau si aceleasi tulpini de virus HPV care dau cancerul in gat, atat pentru barbati, cat si pentru femei.

6. Un copil este darul iubirii dintre cei 2 parteneri, nu e o boala incurabila de care trebuie sa va speriati nici unul, nici altul.

Dar v-ati testat inainte partenerul sa vedeti daca nu are Chlamidia, Herpes, Negi, Virus HPV, gonoree, sifilis, infectie urinara, paraziti interni, HIV, Candidoza, Trichomoniaza, Hepatita, etc.

Stiati ca in general barbatii sunt purtatori fara sa aiba simptome si transmit femeilor infectia care se poate croniciza ?

7. Noi incercam sa explicam niste lucruri tinerilor dar nu va putem pune sub niste clopote de cristal ca sa va protejam.

8. Aveti aici conferinta pe teme sexuale tinuta tinerilor din liceele americane care vor sa isi inceapa viata sexuala.
-*

P.S.: Va rog sa imi explicati cu calm si mie de ce va expuneti la astfel de riscuri si de ce puneti in pericol viata propriilor copii rezultati din... iubire.

(*modificat de admin)
0
09-03-2015, ora 19:44
AnnaMaria0000
Nu este medic/terapeut
AnnaMaria0000
Anticonceptionalele mi le a prescris chiar doctorul meu din cauza unor dereglari hormonale.
0
09-03-2015, ora 19:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu conteaza cine ti le prescrie atat timp cat iti incepi viata sexuala.
Tu te intrebi daca ai ramas insarcinata. Nu care este reteta pentru dereglarile hormonale.
0
09-03-2015, ora 19:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu lua porcariile alea. Provoaca chisturi. Daca ai chisturi, ti se maresc chisturile dupa ce le intrerupi. Provoaca avorturi timpurii.

O sa iti trimit prin mesaj privat mailul unei doamne doctor care trateaza dereglarile hormonale naturist.
Apesi Modificati profilul dv. din caseta verde dreapta sus.
0
11-03-2015, ora 07:27
AnnaMaria0000
Nu este medic/terapeut
AnnaMaria0000
Ok. Multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •