oare e problema in mine?

22-11-2009
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
tzin la 3 baietzi odata... ce sa fac?
7 comentarii
0
22-11-2009, ora 22:04
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
buna seara vreau si eu sa vb cu cineva despre probleme mele ;( ku 2 ani in urma mia murit surioara mea de 5 anisori.. de atunci viata mi se pare un adevarat calvar. urasc tot ce e imprejur mi se face tiama de tot si de toti... dupa moartea ei un coleg de al meu de clasa ma sustinut practic in momentele cele cele mai grele dupa kum a urmat eu si el niam indragostit unul in altul... dupa aia el mia propus intilnire si eu fiind nesigura pe mine nu puteam sai dau nici un raspuns p-u ca va inchipuiutzi si voi nu ma intilneam cu nimeni niciodata si el era sa fie primul baiat... imi era rusine sai rasp DA ca il iubesc si ka vreau sa fiu ku el dar totusi ceva ma oprea asa ca iam cerut tip dupa asta el nu a mai pomenit de asa ceva si a inceput sa ma numeasca sa ma loveasca intru cuvint sasi arate ca ma uriste ( CU TOATE CA OBSERVAM CA INCA MAI TZINE LA MINE DAR NU VREEA SASI MAI ARATE P-U CA SE TEMEA CA IAR IL VOI REFUZA ) cu toate ca nu iam zis nici da nici nu iam cerut timp sa ma gindesc dar dupa cum vedetzi acest timp el nu era gata sa mil acorde. ;( dupa asta trecuse un an eram in relatii normale tot ne inpakam ne sfadeam si tot asa timp diun an.. acest an lam iubit ( dupa parerea mea si el pe mine doar ca nu dorea sasi arate ) dupa asta incercam sal uit cu orice pret si esiam cu un prieten de al lui tot coleg de al meu de clasa zicea ca ma iubste si ca nu poate fara mine dar eu nul iubeam nici macar nul placeam.. dar totussi stiind prin ce trec eu.. adika ca iubesc si nu mi se ofera aceeasi la schimb am acceptat sa es cu el ori de cite ori venea la mine dra jur ca niciodata nu mam sarutat cu el absolut niciodata nu ii dadeam voie sa ma atinga... dupa asta a plecat in GRECIA. si a stat jumate de ann incepusem deja sal iubesc... 4 luni eram inpreuna... adica ma rog ma suna vb pe net... si tot asa 4 luni la rind. il iubeam deja mi se facusera dor... el din ce in ce era mai indiferent si mai indiferent fatza de mine. dupa asta am intilnit un baiat ft ft dragutz ma iubeste tzine enorm la mine dar ce folos???????? daca eu nui pot oferi iubirea ceea pa care ar trebui so merite el... deja suntem de 9 luni impreuna... si ne impakam dar eu cu el nu sunt fericita. incerc mereu sai satisfac placerile sa vb frumos sai arat ca "TZIN LA EL" cel putzin asa sa creada el.. ;((((( nushtiu ce sa fac???? cel mai mult ma gindesc la cel care e plecat acum in CRECIA trebuie sa vina acum la anul nou. mentzionez ca dupa parerea mea el inca mai tzine la mine dar si in acelasi timp ma uraste... p-u ca ma rog lam schimbat pe actualul meu prieten... dar el ma uraste din simplu motiv ca mereu asculta de prietenii lui care la rindul lor ma urask si ei.. si a ajuns si el sa ma urasca.. dar mai tzin si la asta de aici care cu mult timp in urma il iubeam acum a mai ramas ceva in suflet dar nu prea mult pur si simplu simt nevoia de a vb cu el deseori.. in fine ce sa fac???????? 3 baietzi sunt dintre care la actualul nu tzin delok.. la cel care ma ajutat sa depasesc momentele grele tzin undeva vreo 30% din 100% si la cel de la GRECIA probabil ca tzin undeva 90% si simt ca el tzine vreo 60% precis.. ce sa fac?????? kum sa procedez.. mentionez ca peste 2-3 luni trebuie sa plec in amerika definitiv doar ca numai in vacantza de vara voi veni aici in ROMANIA. ce sa fac ??????
0
23-11-2009, ora 01:40
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Lasa-i pe toti 3 si vezi-ti de viata ta!!
0
23-11-2009, ora 17:23
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Idem Jaquelinne! Pupici ;)
0
28-11-2009, ora 09:03
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
imi raspunde cineva mai concreet?
0
28-11-2009, ora 18:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultă un psiholog...pentru ca cineva să îţi dea un sfat cât mai bun trebuie să te şi cunoască. Psihologul te poate ajuta. Nu ai nevoie de multe şedinţe. Una sigură este suficientă, important este să asimilezi ce trebuie asimilat...NU este normal să-ţi doreşti să fii cu 3 băieţi...probabil nu ştii exact ce este iubirea adevărată, probabil toţi 3 sunt un simplu capriciu, sau...consultă psihologul, te va ajuta!

P.S. Sper că nu ai înţeles greşit ce ţi-am scris mai sus...psihologul nu este psihiatru (nu eşti nebună)...am vrut să fac această precizare pentru a evita o înţelegere eronată!
Toate cele bune şi multe binecuvântări ;)


În speranţa că ţi-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
30-11-2009, ora 19:30
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nicoletica, nu stiu cat de concret iti va raspunde cineva, pentru ca problema ta este destul de clara.Ce astepti, sa intre cineva si sa iti spuna: continua cum ai inceput, ca esti pe drumul cel bun???Nu draguto, tot ceea ce faci este gresit.Nu te juca cu focul, pt ca s-ar putea sa te arzi!Stii vb aceea: cine alearga dupa 2 iepuri, nu prinde niciunul!Iti dai seama cum sta situatia la tine, avand in vedere ca tu alergi dupa 3...
Asa cum te-a sfatuit si Nick, consulta un psiholog, poate asa se va rezolva si problema pe care ai capatat-o in urma suferintei enorme prin care ai trecut!Nu este deloc usor sa pierzi pe cineva!!
Te pup si eu Nick!
Numai bine!
0
01-12-2009, ora 01:46
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bine zis, Jackie. Te pupic şi eu!
Toate cele bune, Nicoletica ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul