Se poate sa ramai gravida desi esti virgina?

23-03-2012
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Buna ziua, acum 3 zile am facut sex fara penetrare cu prietena mea, fara lenjerie intima si penisul meu s-a atins de labiile ei. Apoi am folosit degetul atingandu-i usor labiile. De pe 22 pana pe 31 ar trebui sa ii vina ciclul insa inca nu i-a venit si ea este foarte speriata.. Se poate sa ramana insarcinata.. ?
5 comentarii
1
23-03-2012, ora 15:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, nu se poate. Poveşti gen "rămasă însărcinată de la colacul de WC" trebuie considerate folclor urban. Din aceeaşi categorie de tip "crocodilii din sistemul de canalizare".
0
23-03-2012, ora 17:19
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Va multumesc mult pentru raspunul rapid. Ea isi face griji deoarce inca nu i-a venit ciclul..
0
24-03-2012, ora 02:12
cer
Nu este medic/terapeut
cer
Legat de raspunsul intrebarii ridicate mai sus, eu va spun DA! Si asta nu o spun folosind cuvinte fara greutate! Experienta de pe teren a confirmat raspunsul. Cine nu stie sa citeasca!
Cineva gravida in luna a 6-a era VIRGINA si a fost rugata sa-si rezolve problema! Cine cunoaste, sa inteleaga. Nu e locul potrivit pentru detalii prea intime...
0
25-03-2012, ora 10:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Sa faca un test de sarcina ; dar mai mult ca sigur intarzierea se datoreaza altor cauze, nu unei eventuale sarcini.
0
01-02-2017, ora 15:24
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună !
Cel mai simplu e să facă un test de sarcină. Il puteți procura de la orice farmacie, aveți instrucțiuni de folosință și vedeți rezultatul imediat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dezvirginarea - ce trebuie să știi, sfaturi și explicații
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •