paralizie faciala periferica dreapta

02-01-2011
ioanacip
Nu este medic/terapeut
ioanacip
buna ziua.am 20 ani si am fost diagnosticata de o saptamana cu paralizie faciala periferica dreapta de medicul neurolog.fac tratament de 5 zile cu vitamine B1, B6 si B12 injectabil si deja am inceput sa-mi controlez partea dreapta a fetei.mai am si o reteta cu medrol, omez si pentoxifilin pe care trebuia sa le incep odata cu vitaminele dar o incep de maine.sanatate tuturor!
4 comentarii
0
10-01-2011, ora 11:47
Reality
Nu este medic/terapeut
Reality
Buna! Am 22 ani si am aceeasi problema. E a4a zi de cand ma confrunt cu aceasta pareza. Te rog spune-mi dupa cate zile ai observat primele semne spre vindecare. Cum te simti acum? Ca tratament iau Medrol de 16 mg.-3/zi, amoxicilina 1 la 8 ore si injectabil B1, B6 si B12. Stiu ca in astfel de situatii trebuie sa fim puternici. Incerc...dar sincer mi-e tare greu. Multa sanatate si sper sa mai vb. Te salut!
0
11-01-2011, ora 07:08
ioanacip
Nu este medic/terapeut
ioanacip
buna.eu m-am simtit mai bine dupa vreo 4-5 zile de tratament cu vitaminele injectabile.de 9 zile am inceput si tratamentul cu pastile.iau omez 20 mg una pe zi inainte de masa, medrol 32 mg una pe zi dupa masa si pentoxi retard 400 mg doua pe zi dupa masa.sunt si acum sub tratament si maine trebuie sa ma duc la control.sper sa te ajute aceasta concentratie a tratamentului.
0
17-02-2011, ora 15:51
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
buna!cum va simtiti?
0
25-02-2011, ora 18:31
ioanacip
Nu este medic/terapeut
ioanacip
buna.eu ma simt foarte bine dar sunt si foarte atenta acum:nu mai stau in curent, nu ies afara fara fes in cap si chestii deastea.mi-a fost foarte bun tratamentul.multa sanatate ve doresc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: