parestezie?

23-03-2015
clawdiu
Nu este medic/terapeut
clawdiu
salut.
acum o saptamana m-am lasat cu succes de fumat. dupa 2 zile am inceput sa simt niste mici furnicaturi in penis, pe partea dreapta, dar erau destul de neglijabile furnicaturile asa ca nu am bagat de seama.dupa alte 2 zile, vineri spre seara, furnicaturile au inceput sa devina niste dureri de bagat in seama; simteam de parca cineva incerca sa-mi taie penisul(durerile deveneau din ce in ce mai insuportabile) - asta pana adormeam si nu mai aveam nimic. a doua zi, sambata, pana dupa amiaza nimic, dar dupa amiaza a inceput iarasi durerile numai ca atunci a inceput si o durere(amorteala) in fesierul drept. Duminica si azi(luni) nu am mai simtit durerea din penis asa tare dar in schimb ma doare fesiera dreapta de ma i-a naiba, si usor usor parca incepe sa ma doara si testiculul drept.
Intrebarea mea e: ar putea fi asta din cauza lasatului de fumat? adica am citit(pe net) ca fumatul interfereaza cu abilitatea corpului de a absorbi vitamine, mai exact ma refer la vitaminele B care sunt esentiale pentru functionarea normala a nervilor. Ce ar trebui sa fac?
E ceva trecator sau trebuie sa vizitez medicul?
Ce medic ar trebui sa vad?
Cat de grav e?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: