Pastila de a doua zii - șansă să fiu însărcinată?

01-01-2019
Kitty99
Nu este medic/terapeut
Kitty99
Bună ziua, pe 3.12 am luat pastila de a doua zii, iar pe 17.12 mi a venit menstruația. În aceasta perioada am mai făcut o de 6 ori pe jumate protejați. După ciclul am avut o răceală puternica la burta. Iar de câteva zile, sa zic vreo 3, am niște dureri de burta jos și am sânii sensibili, puțin umflați. Am simptome de ciclu, ca mă doare și spatele dar trebuie sa îmi vina tocmai pe 13. Ceva păreri? Pot fii însărcinată sau este posibil sa fie de la pastila? Specific ca este prima data când iau pastila de a doua zii. Prietenul meu zice ca nu și a dat atunci drumul în mine dar am simțit o căldură ceva mai mare și un lichid Cum îmi curge din interior și am decis amandoi ca îi mai bine sa iau pastila. Aștept răspunsurile voastre și va mulțumesc anticipat.
Menționez ca am luat și gluconat de calciu de vreo 3 ori, fiind anemica.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul