Pilula Escapelle

14-05-2017
Cassie96
Nu este medic/terapeut
Cassie96
Buna! As vrea o parere. Am luat pilula de a doua zi Escapelle de doua ori intr-o saptamana la un interval de doua zile. Am facut o prostie, stiu. As dori sa stiu daca trebuie sa ma ingrijorez de aparitia unei sarcini, eu avand si ovare micropolichistice... va multumesc.
2 comentarii
0
18-05-2017, ora 12:54
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

pentru confirmarea sau infirmarea unei posibile sarcini va recomandam sa efectuati o ecografie si un test de sange BetaHcg (testul se pozitiveaza in 10 zile de la contactul sexual daca exista o sarcina), testul din farmacie va iesi fals datorita administrarii de Escapelle. Va recomandam sa consultati un medic de specialitate de planificare familiala pentru a alege o metoda de contraceptie potrivita pentru dvs. dupa ce confirmati ca nu sunteti insarcinata

Va multumim pentru increderea acordata clinicii Marie Stopes.
0
19-05-2017, ora 13:05
Cassie96
Nu este medic/terapeut
Cassie96
Daca contactele sexuale au fost pe data de 11 si 13 mai iar eu am efectuat testul de progesteron pe 16 mai(in a 21-a zi a menstruatiei), acesta iesind 0, 38, din asta rezulta ca nu am avut ovulatie, nu? Deci nu am cum sa fiu insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.