sex neprotejat, pastila de a doua zi = sarcina?

12-01-2012
Mandarin4klove
Nu este medic/terapeut
Mandarin4klove
Buna am o problema.In urma cu 2 saptamini am avut un akt sexual neprotejat si el a ejakulat sperma in mine atunci eu am luat pastila de a doua zi. Peste 3 zile iarshi acest proces sa repetat si mie frica s nu fi ramas insarcinata. Dupa ultimul act sexual mestruatia numi mai merge si am avut hemoragie nazala(in intervalu de timp a menstruatiei). Plus la toate de atunci din vagin se ilimina un fel de substanta albicioasa in cantitati destu de mari.
5 comentarii
0
12-01-2012, ora 15:33
Dan101
Nu este medic/terapeut
Dan101
Tare as vrea sa spui mai clar ce s-a intamplat, o gramatica cat de cat nu ar strica. Deci, ce am inteles eu: prietenul tau a ejaculat in tine de 2 ori si de fiecare data ai luat pilula de a doua zi. Nu inteleg faza cu " menstruatia nu-mi mai MERGE si am avut hemoragie nazala ( in INTERVALU DE TIMP AL MENSTRUATIEI). Pai ai avut ciclu sau nu? Am cateva intrebari:
1) Cand ai avut ultimul contact sexual?
2) Cand ai avut ultima data ciclu
3) Ai luat o singura data sau de 2 ori pilula de a doua zi, la interval de 3 zile intre ele? Ai citit prospecul, le-ai luat cum trebuie?
4) Cati ani ai?


Sfatul meu este sa faci un test de sarcina si sa megi la un planing fam, un medic ginecolog. NU este normal ca prietenul tau sa ejaculeje in tine de atatea ori fara nici o nepasare. Trebuie sa folositi PREZERVATIVUL, sau alte metode de contraceptie, Pilula de a doua zi ESTE O BOMBA HORMONALA! si trebuie luata mai mult de o data la 6 luni!
0
12-01-2012, ora 17:17
Mandarin4klove
Nu este medic/terapeut
Mandarin4klove
Am 20 de ani am luat pilula doar odata dupa primul act sexual. Ultimul a fost act lam avut akum o saptamina si dupa asta ciclu nu am avut dar dupa calendar trebuia deja akum sa mi se termine in zilele cind trebuia sa am ciclu am avut hemoragie nazala.Stiu ca trebuie administrat odata la jumate de an si e pentru prima data cind o folosesc
0
13-01-2012, ora 12:24
Dan101
Nu este medic/terapeut
Dan101
nu cred sa fi insarcinata, avand in vedere ca pilula este f puternica si deregleaza tot organismul, cred ca cel mai indicat este sa faci un test de sarcina la prima urina dimineata,
0
13-01-2012, ora 14:39
giulianela
Nu este medic/terapeut
giulianela
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, am avut ciclu pe data 08.12.11 trebuia sa-mi vina pe 05.01.12 dar nu mi-a mai venit, am avut contacte neprotejate si de aceea mi-am facut un test de sarcina care a iesit negativ dar eu ma simt rau am dureri in zona ovarelor, uneori si in partea buricului, sanii sunt tari si ma dor rau de 10 zile sunt asa, mi-e rau la mancare, ce credeti ca este? Va multumesc(varsta mea e de 28 de ani)
0
29-01-2012, ora 16:20
me_myself
Nu este medic/terapeut
me_myself
Repeta testul de sarcina si indiferent de rezultat consulta un doctor.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Efectele pilulei de a doua zi ar putea fi potențate de un medicament antiinflamator
  •