pe penis am ca o alunita de culoare maro...

27-01-2013
yayoo
Nu este medic/terapeut
yayoo
Am pe penis ca o alunita de culoare maro, un punct, putin ridicat sa spun pe ax, putin in lateral.Ea nu doare, nu deranjeaza, n-am simptome, doar ca a aparut si nu pot sa-mi dau seama ce poate fi.imi poate raspunde cineva daca e ceva grav?Sau sa fie inca o alunita aparuta pe corp.Mai mult ma deranjez psihic.
4 comentarii
0
27-01-2013, ora 08:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Din ce cauza a aparut ?
0
27-01-2013, ora 13:24
yayoo
Nu este medic/terapeut
yayoo
A aparut dintr-o data si am observat-o cred..la dus.Nu pot sa-mi dau seama.Intradevar am destule alunite pe corp care au aparut din senin.Am pielea sensibila si din cauza expunerii la soare mi-au aparut.Insa aceasta de pe penis nu-mi pot da seama daca este alunita sau nu.
0
27-01-2013, ora 14:04
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere:
daca nu creste,
nu te doare si nu te deranjeaza..las-o acolo...
cele bune,
0
27-01-2013, ora 22:48
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Spui "Insa aceasta de pe penis nu-mi pot da seama daca este alunita sau nu."
Consulta un dermatolog pt ca :
- nu-i de gluma cu alunitele(trebuie intotdeauna urmarita evolutia lor in timp in ceea ce priveste dimensiunea, culoarea, textura, etc), mai ales daca au aparut in timp
- daca nu-i alunita, poate fi: neg/ veruca/ condilom care trebuie extirpat(a)
Poate nu-i nimic ingrijorator, dar de ce sa te stresezi cand poti da fuga la medic?E greu sa-si dea cineva(medic sau nu)cu parerea, fara sa vada efectiv cum arata excrescenta.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.