penisul nu se decaloteaza adica iese doar putin

22-05-2010
Moldor
Nu este medic/terapeut
Moldor
Nu sunt sigur daca acesta este locul corect unde sa postez...dar daca stiti ajutati-ma
Am aproape 14 ani... Si penisul nu se decaloteaza adica iese doar putin capul atata tot...! nu as vrea sa ma duc la un doctor...se poate face in timp decalotarea "totala" ? Sau e ceva ce trebuie rezolvat mentionez ca sunt virgin si nu am avut niciodata probleme cu penisul.
Multumesc
6 comentarii
0
23-05-2010, ora 08:30
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Se pare că 55 % dintre băieţi prezintă imposibilitatea decalotării complete. Se va rezolva de la sine la primul contact sexual. Va fi o mică neplăcere locală, numită popular "ruperea aţei".
0
25-05-2010, ora 22:23
Moldor
Nu este medic/terapeut
Moldor
Nenea M.D. Va multumesc pentru raspuns!:)
0
27-05-2010, ora 11:13
temistocle
Nu este medic/terapeut
temistocle
Dl dr Mihnea, am 29 de ani, am avut contacte sexuale destule, dar ata nu s-a rupt nici acum dupa o activitate sexuala destul de bogata. Ma cam deranjeaza acest lucru. Ce as putea face? Multumesc
0
23-07-2010, ora 10:02
temistocle
Nu este medic/terapeut
temistocle
sau la ce medic trebuie sa merg pentru problema mea?!
0
30-07-2010, ora 01:05
Anonim100
Nu este medic/terapeut
Anonim100
am si eu o problema am 14 ani si ma voi exprima popular ma scuzati dar nu stiu denumirile deci in momentul cand penisul meu este mort il pot decalota(daca se spune asa daca nu beli)dar cand este sculat nu pot...spatiul fiind stramt si asta nu ma ingrijoreaza ma ingrijoreaza faptul ca eu cand facem baie sau dush nu eram obisnuit sa decalotez penisul si acum am descoperit ca o parte din preput este lipit de cap nu stiu daca am avut vro operatie cand eram mic fiindumi rusine sa intreb dar pot spune ca am o dunga maro-neagra pe spatele penisului ma puteti ajuta...cu un sfat
0
03-09-2010, ora 16:58
Vibeke
Nu este medic/terapeut
Vibeke
Am si eu o problema..chiar mi se pare grava, , ,
Pana akm ceva zile puteam decalota penisul in intregime in stare erecta fara durere..iar akm nu-l mai pot decalota complet in stare erecta...si in stare normala trb sal decalotez usor pt k astfel ma doare...
PUteti sa ma ajutati si pe mine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Faloplastia - interventie chirurgicala pentru marirea penisului
  • Circumcizia la barbati
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •